Menu

Zařízení za 100 dolarů hackne auta od GM

04.08.2015 12:05 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zařízení za 100 dolarů hackne auta od GM

Zařízení za 100 dolarů hackne auta od GM | foto: CHIP

Automobilka General Motors má problém: známý hacker Samy Kamkar předvedl hacking kit Ownstar, který ovládne vozy od této firmy. 

Samy Kamkar má za sebou neuvěřitelnou kariéru „hodného hackera“, který upozorňuje na rizika v celé řadě rozvíjejících se a klíčových odvětví. Například se mu podařilo upravit kvadrikoptéru takovým způsobem, že dokázala zotročit všechny  drony v okolí, za pár korun postavil zařízení pro odposlech bezdrátové klávesnice nebo robota z 3D tiskárny, který dokáže odemykat zámky.

Nyní se mu povedl další husarský kousek – za přibližně 100 dolarů postavil hacking kit Ownstar, který dokáže ovládnout vozy od automobilky General Motors. S pomocí tohoto kitu a útoku „Man-in-the-middle“ získá hacker přístup k citlivým datům a díky nim může automobil nejprve lokalizovat a poté odemknout nebo nastartovat. Další podrobnosti o tomto problému najdete na webu Wired: http://www.wired.com/2015/07/gadget-hacks-gm-cars-locate-unlock-start/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení