Menu

Zdarma oblíbená aplikace pro večerní režim: filtr modrého světla je dočasně zdarma

28.07.2020 17:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zdarma oblíbená aplikace pro večerní režim: filtr modrého světla je dočasně zdarma

Zdarma oblíbená aplikace pro večerní režim: filtr modrého světla je dočasně zdarma | foto: CHIP

V obchodu Google Play je po krátkou dobu k dispozici zdarma aplikace Blue Light Filter Pro. Aplikace aktivuje modrý filtr, který šetří vaše oči především při večerním požívání smartphonu. V porovnání s předem instalovaným večerním režimem nabízí některé praktické doplňky.

U nových modelů smartphonů je noční režim v podobě modrého filtru už zpravidla zabudovaný. Tato funkce zajišťuje snížení jasu modrého světla vyzařovaného displejem. To by mělo přispět k ochraně očí uživatele a zajistit lepší spánek, a to zejména v tmavém prostředí.

Aplikace pro Android, Blue Light Filter Pro, která je momentálně na obchodu Play k dispozici k bezplatnému stažení (mimo akci stojí 47 Kč), takový filtr nabízí bez ohledu na model smartphonu a přidává další užitečné doplňky. Modrý filtr lze například zapnout pouze pro jednotlivé aplikace, nebo jej aktivovat podle času. Aplikace je dobře hodnocená, má v průměru 4,4 hvězdiček.

Stáhněte si: Blue Light Filter Pro – Android App

bluelightfilter-logo

Plná verze: Blue Light Filter Pro - Android App 2.1.6

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace pro Android „Blue Light Filter Pro“ snižuje intenzitu modrého světla displeje smartphonu a zajišťuje tak menší oční zátěž při snížených světelných podmínkách.

Stáhněte si

 

Výhody
filtr modrého světla pro smartphony s Androidem
široké možnosti nastavení filtru
praktický widget pro rychlý výběr

Blue Light Filter Pro: aplikace přináší noční režim do všech smartphonů s Androidem

bluelightfilterpro1

Blue Light Filter Pro: plná verze aplikace aktivuje noční režim.

Modrý filtr se prostřednictvím aplikace aktivuje rychle: lze jej zapnout přes rozhraní aplikace nebo prostřednictvím oznamovací lišty na smartphonu, nastavit barvu a intenzitu. Pokud chcete filtr použít pouze ve večerních hodinách, lze k naprogramování automatického zapnutí a vypnutí využít funkci časovače.

U aplikací se světlým uživatelským rozhraním může být filtr užitečný i během dne, pro oči to bude jistě příjemnější. Plná verze aplikace umožňuje aktivovat noční režim i při spuštění jednotlivých aplikací.

Modrý filtr s užitečnými doplňky

Je mnoho uživatelů, kteří by se zejména ve večerních hodinách a ve tmavém prostředí už bez modrého filtru pro PC nebo smartphony neobešli. I když vliv modrých filtrů na zlepšení spánkových poruch nebo zdraví nebyl prokázaný, subjektivně je velmi příjemný.

Pokud se vám nelíbí barva vestavěného nočního režimu ve smartphonu, nebo dokonce mobilní telefon takovou funkci nemá, můžete ji optimalizovat nebo upgradovat pomoci aktuálně bezplatné verze aplikace "Blue Light Filter Pro".

Foto v záhlaví článku: Luis Quintero, Pexels

mohlo by vás také zajímat: díky šikovné aplikaci už nebudete potřebovat skener – Adobe scan jej pro domácí kancelář plně nahradí

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.