Menu

Díky aplikaci už nebudete potřebovat skener: Adobe Scan pro Android a iOS je praktický

23.07.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Díky aplikaci už nebudete potřebovat skener: Adobe Scan pro Android a iOS je praktický

Díky aplikaci už nebudete potřebovat skener: Adobe Scan pro Android a iOS je praktický | foto: CHIP

Aplikace "Adobe Scan" zdarma promění váš smartphone s Androidem nebo iOS na skener a ušetříte nákup drahého hardwaru. Aplikace dokonce nabízí funkce, které nemají ani klasické skenery. Adobe ji neustále vylepšuje a nyní jí dala i nové logo.

Adobe Scan pro smartphony: digitalizace dokumentů na Androidu a iOS

Skenery patří mezi největší zařízení, která zabírají na stole nemalé místo. Často jsou součástí multifunkčních řešení, přesto skenování mobilem je mnohem rychlejší a praktičtější.

Pokud pracujete v domácí kanceláři a potřebujete jen čas od času naskenovat nějaký dokument v dobré kvalitě včetně rozpoznávání textu, můžete se bez nákladného hardwaru zcela obejít. Aplikace Adobe Scan udělá skener z vašeho mobilu. Je k dispozici bezplatně pro platformy Android i iOS.

V průběhu koronavirových omezení aplikace ještě získala na své důležitosti. Na možnost skenovat dokumenty ve škole, na univerzitě nebo v kanceláři se už nedá spoléhat. Nově revidované logo naznačuje, že Adobe neustále pracuje na zdokonalování své aplikace a její určení lze rozpoznat už v samotné ikoně.

Stáhněte si: Adobe Scan

adobescan-logo

Adobe Scan – Android App 20.06.11

CHIP hodnotí Dobrý

S bezplatnou aplikací „Adobe Scan“ pro Android můžete skenovat a ukládat dokumenty včetně automatického rozpoznávání textu.

Stáhněte si

 

Výhody
rychlé skenování kdekoliv
rozpoznávání textu

Adobe Scan: bezplatná aplikace pro skenování s šikovnými funkcemi

adobescan1

S textem v dokumentech lze díky funkci OCR nadále pracovat.

Nejdůležitější funkce programu Adobe Scan ukáže svou sílu až po naskenování dokumentu – proto nejprve aplikaci spusťte a naskenujte předlohu pomocí fotoaparátu smartphonu. Obraz se okamžitě zaostří a zvýší se kontrast, aby byly obsažené texty dobře čitelné. Pokud by vám nestačilo automatické nastavení, můžete jej provést sami a vybrat mezi různými barevnými schématy i ovládacími prvky, dokud nebude i malý text dobře čitelný. PDF dokumenty jsou okamžitě uloženy v Adobe Document Cloudu.

Při opětovné práci s PDF se projeví funkce rozpoznání textu: Adobe Scan automaticky rozpoznává jednotlivá písmena dokumentu a převádí je na digitální text. Ten lze poté z dokumentu PDF zkopírovat, označit nebo komentovat. Naskenované informace lze také zpracovat v dalších programech, jako například ve Wordu, nebo je odeslat v podobě textové zprávy. To jsou velmi praktické funkce.

Pro používání aplikace je nutná registrace u Adobe. Pokud to nechcete, měli byste raději sáhnout po alternativě, jakou je například Google Scan. Pokročilé funkce, mezi které patří vyplňování a slučování souborů PDF, jsou možné pouze u placeného předplatného. To je určitě u tak prvotřídní aplikace velká škoda. Ale i přesto: každý kdo skenuje dokumenty jednotlivě a chtěl by mít kvalitní PDF s digitálním textem, najde v Adobe Scan dobrého pomocníka.

Skutečná alternativa k běžnému skeneru

Klasické skenery zabírají místo a potřebují nastavení. Adobe Scan toto vše eliminuje: jednoduše spustíte aplikaci a přímo skenujete. Jste také výrazně flexibilnější, protože smartphone máte zpravidla vždy u sebe a funkce rozpoznávání textu se vám také může kdykoliv hodit. Pokud ale skenování patří k vaší pravidelné každodenní činnosti, použití skutečného skeneru je lepší. Kromě vyšší kvality skenů často také disponují podavačem dokumentů, takže nemusíte každou stránku skenovat samostatně. Pro všechny ostatní jsou však aplikace levnějším a flexibilnějším řešením.

mohlo by vás také zajímat: 25 aplikací pro Android kontaminovaných malwarem, které je dobré okamžitě smazat

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení