Menu

Získejte podrobné informace o komponentách svého počítače

08.07.2017 17:08 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Získejte podrobné informace o komponentách svého počítače

Získejte podrobné informace o komponentách svého počítače | foto: CHIP

Občas je praktické vědět, z jakých komponent je složen váš osobní počítač. Tyto informace většinou snadno zjistíte i bez toho, abyste ho museli otevírat, a většinou k tomu stačí i nástroje operačního systému Windows. 

Abyste tyto informace získali, otevřete okno »Spustit«, do kterého se dostanete stisknutím kombinace kláves [Windows]+[R], a následně do řádky »Otevřít« napište příkaz „msinfo32“ a potvrďte pomocí tlačítka »OK«. V okně »Systémové informace« získáte poměrně podrobný přehled o nainstalovaném hardwaru. Informace o použitých ovladačích pak získáte, když kliknete postupně na »Programové prostředí | Systémové ovladače«.

Existuje ale samozřejmě i specializovaný nástroj na identifikaci komponent počítače. Velmi podrobný seznam zařízení v PC získáte například pomocí volně dostupného programu HWiNFO32 Portable. Nástroj CPU-Z vám pak ještě zobrazí podrobnější informace o nainstalovaném procesoru a paměti. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení