Menu

Živé hovory přímo do sluchátek: zajímavý nápad pro komunikaci jako vysílačkou

04.03.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Živé hovory přímo do sluchátek: zajímavý nápad pro komunikaci jako vysílačkou

Živé hovory přímo do sluchátek: zajímavý nápad pro komunikaci jako vysílačkou | foto: Aleksander Vlad/Unsplash

Nasaďte si sluchátka a automaticky se spojte s přáteli. Pomocí aplikace VoiceBeam pro iOS jsou živé konverzace s ostatními uživateli velmi jednoduché. Aplikace nahrazuje dřívější Veam Instant Audio.

Princip funkce komunikátoru VoiceBeam je podobný vysílačce. Po úspěšné registraci prostřednictvím mobilního telefonního čísla a zpřístupnění seznamu se přes aplikaci můžete spojit se svými uloženými kontakty. Aplikace sama pozná, kdo si ji už instaloval a s kým se tedy můžete spojit v živém hovoru.

Klasické telefonní hovory nebo hlasové zprávy v některém z komunikačních programů vám nevyhovují? Pak by vás mohl VoiceBeam zaujmout. Jeho princip je totiž zcela odlišný.

V případě použití VoiceBeamu totiž stačí jen nasadit sluchátka a vybrat požadovaný kontakt, se kterým se chcete spojit. Vaše komunikační protějšky pak také mohou hovořit přímo do sluchátek, takže můžete vést živou konverzaci. Nemusíte volat. Jste zkrátka neustále připojeni. Ve chvíli, kdy si nasadíte sluchátka a připojíte je k iPhonu, váš Instant Audio status bude nastaven jako aktivní. Vy si jen vyberete, se kterým ze svých známých chcete přímo hovořit.

A aby to celé neskončilo jedním velkým zmatkem, v nastavení aplikace si samozřejmě sami můžete rozhodnout, kdo smí do sluchátek prostřednictvím aktivního připojení v danou chvíli mluvit a kdo nikoliv.

voicebeam

VoiceBeam: aplikace pro iPhony umožňuje živé hovory prostřednictvím sluchátek. | Zdroj: Gerd Altmann/Pixabay

K dispozici je i funkce doručování hlasových zpráv. Pokud zrovna nemáte nasazená sluchátka, mohou pro vás vaše kontakty nahrát hlasovou zprávu. Poté obdržíte oznámení, že je pro vás zpráva k dispozici.

V případě aplikace VoiceBeam není omezen dosah, jako v případě klasických radiových vysílaček. Jedinou podmínkou je aktivní připojení k internetu.

Zdá se vám to zajímavé a chtěli byste si aplikaci vyzkoušet? Pak je tu ještě jeden malý zádrhel. Pokud se chcete zaregistrovat, může se zobrazit chybová zpráva a budete potřebovat trochu trpělivosti. Vzhledem k náhlé poptávce po aplikaci ji vývojáři uvolňují v postupných vlnách. Jinak v průběhu března by aplikace měla být plně dostupná na platformě AppStore.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení