Menu

Zjistěte si licenční klíč Windows 10: přečtení klíče pomocí free nástroje

03.01.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zjistěte si licenční klíč Windows 10: přečtení klíče pomocí free nástroje

Zjistěte si licenční klíč Windows 10: přečtení klíče pomocí free nástroje | foto: CHIP

Potřebujete zjistit svůj klíč k Windows 10 nebo potřebujete znovu svá Windows aktivovat? Existují bezplatné nástroje, pomocí kterých můžete produktový klíč Windows 10 i dalších programů rychle najít.

Podíváme se, jak přečíst licenční klíč zakoupeného softwaru, jakým jsou např. Windows 10, a tím si vytvořit zálohu registračních údajů. To můžete potřebovat ve chvíli, kdy plánujete úplnou přeinstalaci systému.

Zjištění produktového klíče je důležitým krokem před opětovnou instalací Windows 10, abyste je mohli po úspěšném dokončení procesu reinstalace opětovně odemknout. Je to důležitý krok, na který bychom neměli zapomenout. Pokud už nemáte instalační disk, ze kterého jste dříve instalovali některou z předchozích verzí Windows, ze které jste posléze updatovali na W10 nebo uschované dokumenty s klíčem, dá se využít bezplatný Windows Product Key Viewer systému Windows. Software provádí jediný úkol: najde a zobrazí sériové číslo nainstalovaného operačního systému.

windowsproductkeyviewer-logo
Windows Product Key Viewer 1.5.1    
Bezplatný nástroj "Windows Product Key Viewer" vám ukáže váš Windows 10 Key snadno a jednoduše.

 

Vyhledání sériového čísla prostřednictvím nástroje Magical Jelly Bean KeyFinder

windows10key1

Jednoduchý nástroj pro vyhledání a zobrazení produktových klíčů programů.

Pokud potřebujete zjistit kromě produktového klíče Windows podobné informace o dalším zakoupeném a instalovaném softwaru, lze k tomu využít praktický nástroj Magical Jelly Bean Keyfinder. Bezplatná verze programu dokáže zpracovat více než 300 programů a jeho placená verze rozpozná přes 8000 titulů.

V případě, kdy zjistíte, že nemůžete najít instalační disk pro Windows, není nutné propadat panice. Pomocí správného nástroje můžete nejnovější instalační sadu ve formátu ISO stáhnout přímo do počítače.

K tomu účelu vám dobře poslouží Windows ISO Downloader, pomocí kterého stáhnete nejen ISO soubory Windows 8.1, 10 a 10 Insider Preview se serverů Microsoftu, ale také nabízí ke stažení instalační soubory Microsoft Office ve všech verzích.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení