Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení webových stránek v režimu pro čtení

27.10.2019 15:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zobrazení webových stránek v režimu pro čtení

Zobrazení webových stránek v režimu pro čtení | foto: CHIP

Přestože máte aktivovanou blokaci reklam, jsou některé webové stránky velmi obtížně čitelné. Všude něco bliká a hýbe se, text je přerušovaný, takže je pro čtenáře stále obtížnější soustředit se na skutečný obsah. Řešení ale existuje.

firefox1-m

Z tohoto důvodu je už totiž internetový prohlížeč Firefox vybaven tzv. čtecím režimem. Po jeho aktivaci se skryjí všechny rušivé prvky, reklamy a obrázky na pozadí. Protože se na stránce zachová jen skutečný obsah, je mnohem snadnější ho přečíst. Zda lze webovou stránku zobrazit v čtecím režimu, zjistíte tak, že se za adresním řádkem ukáže ikona stránky. Případně můžete zkusit stisknout klávesu [F9], kterou se Firefox přepne do režimu čtečky.

firefox2-nahled

Ve Firefoxu od verze 68 Mozilla tuto funkci čtecího režimu ještě rozšířila. Například je v něm nově k dispozici populární tmavý režim, kdy se zobrazí bílé písmo na černém pozadí, což je vhodné především při čtení večer. Pokud chcete tento režim použít, zobrazte si v prohlížeči požadovanou webovu stránku, stiskněte klávesu [F9] nebo klikněte na ikonu stránky. Následně se Firefox přepne do čtečky. Vlevo najdete novou nabídku, kde kliknete na »Aa« a následně na »Tmavé«. V tomto režimu si můžete také změnit řádkování nebo typ písma. Stiskem [F9] se dostanete do standardního zobrazení.

firefox3-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.