Menu

Zprovozněte ve Windows 10 špatně detekovanou DVD mechaniku

15.09.2016 19:08 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zprovozněte ve Windows 10 špatně detekovanou DVD mechaniku

Zprovozněte ve Windows 10 špatně detekovanou DVD mechaniku | foto: CHIP

U počítačů s Windows 10 se čas od času může objevit problém s DVD mechanikou: v systému mechanika zmizí a počítač ji nedokáže detekovat ani po restartu. Jak v takovém případě postupovat? 

Prvním krokem by měl být pokus o aktualizaci ovladače. Pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit«, do příslušného řádku zadejte »devmgmt.msc« a volbu potvrďte kliknutím na »OK«.

Nyní se zobrazí správce zařízení, ve kterém se nejprve ujistěte, že v nabídce »Zobrazit« je zatržítko u položky »Zobrazit skrytá zařízení«. Nyní v nabídce »Akce« zvolte příkaz »Vyhledat změny hardwaru« a vyčkejte, až se v okně objeví DVD mechanika. Poté na ni klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte možnost »Aktualizovat software ovladače...«. Pokud ani toto řešení nevede k cíli, budete muset mechaniku prostřednictvím stejné nabídky »Odinstalovat«.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení