Menu

Ztratili jste smartphone s Androidem? Pomocí nové funkce Galaxy najdete i offline

26.08.2020 18:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Ztratili jste smartphone s Androidem? Pomocí nové funkce Galaxy najdete i offline

Ztratili jste smartphone s Androidem? Pomocí nové funkce Galaxy najdete i offline | foto: CHIP

Pokud nemůžete hned najít svůj telefon, v některých situacích to může být zvlášť nepříjemné. Pro telefony s Androidem naštěstí existuje metoda, která vám v tom pomůže.

Při ztrátě mobilu se lehce propadne panice. Není se čemu divit. Než samotný hardware má pro mnoho uživatelů větší hodnotu jeho obsah: do telefonu si ukládáme kontakty, fotografie, videa, historii chatu, přihlášení do profilů různých sociálních sítí a v mnoha případech i hesla nebo jiná důležitá data osobního charakteru. Každý uživatel, který někde svůj telefon odložil a nemůže ho najít, může použít službu Google.

Telefony Samsung bude možné najít i offline

lostsmartphone1

Uživatelé telefonu Galaxy mohou své zařízení najít i v aktivovaném letovém režimu. Zdroj: CHIP archiv

Samsung nabízí k nalezení mobilu vlastní aplikaci "Find my Mobile", která je k dispozici pro zařízení Galaxy. Podle tweetu informovaného uživatele Maxe Weinbacha byla funkce rozšířena o možnost najít zařízení offline. Je k tomu ale potřeba instalovat nejnovější verzi aplikace 7.1.08.0.

Pokud tuto funkci na svém mobilu aktivujete, budou k vyhledání ztraceného zařízení bez aktivní Wi-Fi a mobilní sítě využity smartphony Galaxy jiných uživatelů, kteří se pohybují v okolí. Pomocí aplikace lze také zablokovat službu Samsung Pay nebo vymazat data, která jsou v zařízení Galaxy uložena. Kromě chytrých telefonů lze pomocí aplikace také najít chytré hodinky Galaxy a sluchátka,  která byla naposledy připojena k zařízení.

Jak najít ztracený smartphone pomocí Google

lostsmartphone2

Ztracené zařízení s Androidem vám pomůže najít služba Google, "Najdi moje zařízení". Zdroj: CHIP archiv

Pokud jste někam odložili svůj smartphone a nemůžete ho najít, pomocí služby Google Najdi moje zařízení ho můžete vyhledat nebo prozvonit, případně zablokovat, zobrazit zprávu nebo vymazat obsah. Bude to fungovat v případě, kdy je mobil zapnutý a online (Wi-Fi nebo data), funkční GPS a aktivní účet Google.

  1. Nejprve se přihlaste do svého účtu Google na PC v prostředí internetového prohlížeče.
  2. Poté ve vyhledávání Google zadejte frázi "Find my phone", případně "Ztracený telefon" nebo "Kde je můj telefon", nebo jděte přímo na https://www.google.com/android/find
  3. Ve výsledcích vyhledávání se vám mimo jiné zobrazí i mapa, kde je vyznačena poslední známá GPS poloha vašeho zařízení, pokud bylo aktivováno GPS na vašem mobilu.
  4. Pokud jste si jisti, že je telefon zapomenutý někde ve vaší blízkosti, můžete použít funkci "Přehrát zvuk". Zařízení bude pět minut vyzvánět, i když je nastaveno na tichý režim.
  5. Pokud jste zařízení ztratili někde mimo svůj domov nebo kancelář, Google také nabízí možnost uzamknutí telefonu nebo smazání dat.

Funkce je použitelná i pro další zařízení s Androidem, například tablety.

najdimojezarizeni-logo

Najdi moje zařízení 2.4.033

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Aplikace pro Android je vhodným nástrojem pro nalezení ztraceného zařízení.

Stáhněte si
najdimojezarizeniweb-logo

Webová aplikace Najdi moje zařízení

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí webové aplikace od Google lze lokalizovat smartphone nebo chytré hodinky prostřednictvím internetu, zařízení zamknout nebo vymazat.

Stáhněte si

mohlo by vás také zajímat: tip pro android – jak zakázat oznámení webových stránek

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Dobrý den. V pátek kolem 8 hodiny sem Stratil telefon Samsung galaxy a21s 64 gb barva modrá ochrany sklíčko a pouzdro modrý obal z otevřením displejem zadní kamera se uzavírá na obalu kritu.. Cheb 35002

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení