Menu

ZyXEL NWA-3166

07.09.2010 09:56 | Redakce Chip + Přidat komentář
ZyXEL NWA-3166

ZyXEL NWA-3166 | foto: CHIP

ZyXEL představuje nový hybridní (802.11a/b/g/n, 2.4/5GHz) přístupový bod třídy „business“. Jako bezdrátová řídicí jednotka nabízí centralizovanou správu až 24 řízených uživatelských přístupových bodů (AP). Jelikož podporuje standard IEEE 802.11n, lze snadněji zajistit přístup v prostorách s nižším bezdrátovým pokrytím

Datová propustnost až 100 Mbps

Dosud bylo možné dosáhnout této reálné datové propustnosti pouze pomocí ethernet připojení. Technologie MIMO na nejmodernějším „n“ standardu využívá k přenosu několik antén a zpracovává i odrazy, dosahuje tak vyšší propustnosti, lepšího pokrytí a eliminaci tzv. „hluchých míst“.

Hybrid: 802.11a, b, g, nebo n?

Zařízení ZyXEL NWA-3166 je certifikováno podle nejnovějšího standardu WLAN IEEE 802.11n. Kromě toho je lze provozovat v režimu 11a. Škála aplikací je tak nekonečná, od VoIP telefonie přes Hot Spots po automatizaci průmyslových procesů.
Hybridní přístupový bod ZyXEL NWA-3166 pracuje ve frekvenčním pásmu 2,4 nebo 5 GHz.
ZyXEL NWA-3166 může pracovat jako samostatný AP, ale také jako řídicí bezdrátová jednotka pro jiná zařízení řady NWA. Může řídit až 24 přístupových bodů (ZyXEL NWA-3160, NWA-35x0 a NWA-3166). Díky tomu tento model představuje škálovatelnou a levnou alternativu tradičních a drahých řídicích systémů. ZyXEL NWA-3166 může pracovat nejen jako řídicí jednotka, ale také jako samostatný AP. Řízené AP umožňují plně flexibilní konfiguraci podle příslušných funkcí řídicí jednotky. Komunikace s řízenými AP probíhá v zabezpečených tunelech pomocí protokolů CAPWAP.

Vyspělé vlastnosti

Díky podpoře napájení přes ethernet PoE (Power over Ethernet) již není zapotřebí elektřina ze zásuvek ve zdi. Kromě toho je k dispozici Quality of Service s přednastaveným profilem VoIP spolu s hostujícím přístupem a možností izolace na úrovni 2. vrstvy ISO/OSI. Až 16 virtuálních bezdrátových sítí (vícenásobné SSID) spolu s mapováním jednotlivých VLAN (802.11Q) umožňuje souběžnou konektivitu několika uživatelských skupin s využitím pouze jednoho přístupového bodu. ZyXEL NWA-3166 má také interní nebo externí autorizační funkci serveru RADIUS.


Vlastnosti zařízení ZyXEL NWA-3166

  • hybridní bezdrátový přístupový bod
  • duální pásmo WLAN 802.11a/b/g/n
  • podpora PoE
  • centralizovaná správa až 24 uživatelských AP v řídicím režimu
  • certifikované Wi-Fi zabezpečení WMM a WPA2
  • bezpečné a široké komunikační možnosti konfigurace
  • vícenásobné SSID včetně přednastavených profilů VoIP a hostujících profilů
  • vyrobeno z ohnivzdorného materiálu LSOH

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení