Menu

ZyXEL P-660HN

12.03.2010 13:43 | Redakce Chip + Přidat komentář
ZyXEL P-660HN

ZyXEL P-660HN | foto: CHIP

ZyXEL představuje nový ADSL2+ router vybavený rychlou Wi-Fi 802.11n a firewallem pro bezpečné surfování
ADSL know-how

ZyXEL je největším světovým výrobcem xDSL modemů a routerů, v oblasti ADSL má tedy velké zkušenosti. I jeho nový router P-660HN z těchto zkušeností vychází. Model je vybaven modemem ADSL2+, tuto technologii u nás využívají všichni poskytovatelé ADSL. Modem podporuje rychlost až 24 Mb/s na downloadu, což s rezervou stačí pro všechny nabídky operátorů, zároveň se jedná o maximální možnou rychlost dosahovanou na ADSL2+.

Rychlá Wi-Fi

ZyXEL P-660HN je vybaven nejmodernější Wi-Fi standardu 802.11n. Bezdrátová část tak může dosáhnout rychlosti až 300 Mb/s, přičemž dvojce výkonných antén zajistí špičkové pokrytí v bytě, domě i kanceláři. Wi-Fi je vybavena všemi technologiemi šifrování, nechybí ani tlačítko WPS pro rychlé a bezpečné připojení bezdrátového klienta. Bonusem je tlačítko, pomocí nějž můžete Wi-Fi vypnout v případech, že ji nepotřebujete.

Výkon a bezpečnost

Nevýhodou ADSL připojení je jeho asymetričnost: rychlost uploadu (od uživateli k poskytovali) je mnohem nižší, než downloadu. Proto má řada služeb, kritických na upload, potíže se svým provozem. Nejčastěji se jedná o aplikace pracující v reálném čase, jako jsou on-line hry, vzdálené přístupy a IP telefonie. P-660HN tuto nevýhodu ADSL eliminuje. Je vybaven funkcí QoS, která řídí tok dat podle jejich typu. Pakety kritických aplikací pak při přenosu dostanou přednosta a on-line služby fungují, jak mají.
Připojení ADSL má veřejnou IP adresu a připojený modem je díky tomu viditelný z celého internetu. Snadno se tak stane obětí útoku hackerů a různých zombie počítačů, které automaticky napadají počítače po celém internetu. I proto je P-660HN vybaven hardwarovým firewallem, který před útoky bezpečně ochrání.
ZyXEL P-660HN se hodí pro správu sítě v domácnosti i malé kanceláři. Díky čtyřem LAN portům k němu okamžitě připojíte 4 počítače nebo další síťová zařízení, další klienti se mohou připojit bezdrátově.

ZyXEL P-660HN je dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 2 370 Kč vč. DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení