Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový plochý skener z řady imageFORMULA

redakce 08.07.2010

Firma Canon představila nový plochý skener imageFORMULA 101, který přináší rychlé skenování dokumentů. Kompatibilita s hlavními skenery z řady imageFORMULA a snadné připojení přes USB umožňují uživatelům skenovat nestandardní velikosti dokumentů, které nemohou být zpracovány prostřednictvím automatického podavače.

Skenování dokumentů velikosti až 216 x 356 mm v rozlišení 1200 dpi činí z plochého skeneru vhodný nástroj do kanceláře, kde jsou do elektronické podoby často převáděny dokumenty s různou vazbou. Pro menší dokumenty, jako jsou pasy nebo vizitky, může skener 101 snímat pouze na zmenšené ploše (od velikosti A5) – čímž se urychlí zpracování.
Interoperabilita s dalšími skenery Canon znamená, že pro skenování  dokumentu se používá obou skenerů najednou - plochého i skeneru s automatickým podavačem dokumentů. Ovládají se přitom původní aplikací a to buď automaticky nebo manuální volbou.
Skener imageFORMULA 101 na rozdíl od jiných podobných skenerů skenuje dokumenty od dolní části stránky směrem nahoru. Skener má i skládací kryt pro rychlé umístění dokumentu a skenování. Při otevřeném skenování používá režim pro rušení okolního světla. To zajišťuje, že uživatelé mohou skenovat vysokou rychlostí při zachování stejné kvality, jako když je skener uzavřený. Podobně jako skenery řady Canon DR má i 101 automatickou detekci barvy, automatickou změnu velikosti, narovnání dokumentu a rozpoznání orientace textu a následné otočení.
Skener imageFORMULA 101 se začne prodávat v Evropě od srpna 2010. Skener je kompatibilní s imageFORMULA DR-2010C, DR-2510C, DR-3010C, DR-4010C, DR-6010C, DR-6050C, DR-7550C a DR-9050C.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud