Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Objevil se nový záhadný symbol ve WhatsApp: co znamená malá vlna ve skupinových konverzacích?

Jiří Palyza 02.01.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Uživatelé nejrozšířenějšího komunikátoru objevili před pár dny v jeho grafickém prostředí nové tlačítko. Týká se hlasových chatů a cílem je především zjednodušit skupinové komunikace.

Meta, která službu WhatsApp provozuje, provedla změny ve skupinových chatech. Týkají se především hlasových chatů, které se spouští prostřednictvím tlačítka se symbolem vlny. Tuto novinku už WhatApp oznámil v polovině listopadu loňského roku a nyní se dostává na první zařízení. Nové tlačítko najdete v záhlaví skupiny napravo od jejího názvu, kde obvykle bývaly symboly sluchátka a kamery.

Klepnutím na nový symbol vlny spustíte hlasový chat. Nad názvem skupiny se zobrazí pruh s počtem jejích členů, kteří budou aktuálně do hlasového chatu zapojeni. V tomto režimu také můžete odeslat hlasovou zprávu nebo konverzaci ukončit, a to klepnutím na symbol "X".

Hlasové zprávy ve službě WhatsApp: push zprávy namísto vyzvánění telefonu

Nový symbol v uživatelském prostředí WhatsApp
Nová funkce v komunikátoru WhatsApp je navržena tak, aby zjednodušila konverzaci ve velkých skupinách.
Zdroj: WABetaInfo

Nová funkce ale nebude k dispozici ve všech skupinách. Hlasové chaty jsou určeny především pro větší skupiny, které mají více než 32 účastníků. Při zahájení hlasového chatu jsou všichni členové skupiny informováni tichou push zprávou. Členové, kteří se k hlasovému chatu nepřipojili, mohou v záhlaví vidět, kdo je v hlasové konverzaci aktivní.

Stejně jako ostatní komunikace ve službě WhatsApp jsou i nové hlasové chaty šifrovány metodou mezi koncovými zařízeními (end-to-end). Tato funkce ale prozatím nebude dostupná prostřednictvím spárovaných zařízení. Hlasové konverzace budou postupně zaváděny během několika příštích dnů pro všechna zařízení se systémy Android a iOS.

Zdroj: WABetaInfo, X

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud