Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Oblíbená mobilní značka hlásí návrat: dorazí se špičkovým výkonem a podporou metaverse

Jakub Fišer 11.06.2022

Společnost HTC se odhodlala k dalšímu comebacku. Ten učiní na představovací akci 28. června, kde uvede svůj nový mobilní telefon. A rozhodně nepůjde o jen tak ledajaký smartphone – v plánu je propojení s vlastním metaversem Viverse.

Tchajwanského výrobce HTC asi většina z vás pamatuje jako velkého výrobce formátu Samsung nebo Apple, zkrátka jednoho z lídru trhu. Pamětníci však v těchto dnech musí zamáčknou slzu nad povedenými kousky, jako bylo HTC One či dříve ještě nesmírně populární série Desire. Ale to už je pryč. HTC doplatilo na to, že se nedokázalo včas adaptovat na nové trendy a podobně jako LG a další dříve slavní výrobci upadlo v zapomnění.

Na rozdíl od jmenované korejské konkurence však HTC oficiálně neskončilo s výrobou telefonů. Za poslední roky vypustilo několik smartphonů, většinou základně vybavených, ovšem s nesoudnou cenou a hlavně dostupností omezenou na domácí trh. Bohužel, pro pamětníky z Evropy nic zajímavého.

HTC se vrací – znovu

Teď ale HTC chystá comeback – kolikátý již? Ne, zvážněme. Na 28. června si firma přichystala tiskovou konferenci, na které chce představit svůj zatím nejzajímavější telefon. Podle předchozích spekulací a aktuálních promo materiálů totiž půjde o smartphone, který bude úzce propojen s open-source virtuální realitou ve stylu metaverse, která se jmenuje Viverse (podle headsetu pro VR od tohoto výrobce jménem HTC Vive).

Počítat tak musíme s vysokým výkonem, aby vůbec bylo možné virtuální, respektive augmentovanou-rozšířenou realitu spustit. Výrobce se podle tchajwanských médií spojil s operátory Taiwan Mobile, Chunghwa Telecom a FarEasTone, aby jeho novinku prodávali se svých kamenných obchodech a na e-shopu. Víc bohužel o chystaném zařízení od HTC nevíme.

Doufáme však, že neskončí podobně, jako poslední extravagantní kousek z dílny tchajwanského producenta. Vzpomínáte totiž na HTC Exodus, smartphone určený pro nadšence do kryptoměn? Mělo tehdy jít o revoluci, kdy si budou moci uživatelé uložit celý blockchain do smartphonu, uchovávat v něm privátní klíče a tak podobně.

Realita však pokulhávala, telefon měl chabé specifikace (nevýkonný čipset Snapdragon 435, 4 GB operační paměti a jen 64GB úložiště) a prostě se neujal. Tento model se naštěstí prodával globálně a nestál moc (219 eur, tedy asi 5400 Kč včetně DPH), ke zdárnému comebacku to však HTC nedovedlo.

Zdroj: HTC Taiwan / Facebook


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud