Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Obtěžují vás neustálé hádanky captchy? Důmyslný doplněk vás toho zbaví

Jiří Palyza 07.06.2022

Jejich hlavní funkcí je zabránit přístupu spambotů, ale místo toho spoustu uživatelů jen otravují. Captchy jsou stále více na obtíž se svými obrázkovými hádankami, které blokují i skutečné uživatele. Malé rozšíření prohlížeče je vyřeší jednou provždy.

"Označte všechny obrázky, kde se nachází most, komín, semafor, traktor, hydrant...", tento kvíz a mnoho dalších pravděpodobně zná každý, kdo často stahuje z internetu. Ochrana captchou od Google, která se nazývá reCAPTCHA, se nyní hojně používá k tomu, aby zabránila botům a dalším zlomyslným komponentám stahovat a zasílat zprávy. Stále častěji se ale stává, že jsou zablokováni běžní uživatelé, protože správně určit žádané objekty na často špatně viditelných obrázcích může představovat nečekaný problém. Navíc načítání obrázků může občas trvat velmi dlouho.

Dá se to ale vyřešit a otravného testování se zbavit. Pomůže v tom bezplatné rozšíření pro prohlížeče, Buster, které je k dispozici pro nejrozšířenější varianty: Chrome, Firefox, Microsoft Edge a Opera. Aktuálně je k dispozici ve verzi 1.3.1 a captchy vyřeší za vás.

Buster: řešení captchy jedním kliknutím

bmwgt3

Pomocí praktického rozšíření do prohlížeče se dá vyplňování captchy automatizovat. | Zdroj: Pxlart/Pixabay

Vysvětlení funkce Busteru je velmi jednoduché. Kromě barevných obrázků, které všechny uživatele obtěžují, nabízí reCAPTCHA od Google také variantu, ve které je potřeba porozumět krátkému zvuku. Pokud se captcha otevře, po instalaci doplňku objevíte malou barevnou ikonu, kterou lze aktivovat kliknutím. Nástroj zpracuje zvukovou zprávu využitím technologie rozpoznávání zvuku a okamžitě do captchy vloží odpovídající text.

Vzhledem k tomu, že Buster je stále v raném stádiu vývoje, nemusí text rozpoznat hned napoprvé. Nejpozději na druhý pokus by ale měl fungovat bez problémů.

Užitečný software

Kromě nadměrného zatěžování operační paměti zařízení při streamování videa a různých typů malwaru, který číhá všude a čeká na naši chybu, patří captchy k nejotravnějším komponentám na internetu. A mají za sebou působivě dlouhou historii. Malé testy byly po léta určeny k prevenci spamu v diskuzních fórech a při downloadech.

To by bylo vcelku i snesitelné, pokud by praktická textová pole časem nenarostla do obrovských vyskakovacích oken. V některých případech, kdy jsou obrázky zrnité a velmi špatně rozpoznatelné, se hádání správných odpovědí hledá velmi těžce. Přesto je to ale nezbytné. Proto mnoha uživatelům může pomoci nástroj, jakým je například Buster, který každý den může ušetřit trochu drahocenného času a nervy.

Zdroj: GitHub/Dessant


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud