Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

OLED televizor od Sony

Pavel Trousil 15.03.2017

Společnost Sony představila televizory 4K HDR OLED, kterými rozšiřuje nabídku svých 4K HDR obrazovek, jako „BRAVIA OLED”. Zvuk u tohoto televizoru vychází přímo z obrazovky.

Nové série televizorů 4K HDR byly podle společnosti Sony navrženy tak, aby nabízely ještě širší rozsah jasu a vyšší kontrast. Umí tak zhodnotit klady obsahu ve formátu 4K HDR (vysokého dynamického rozsahu) díky kombinaci výkonných obrazových procesorů a technologiím použitým při konstrukci obrazovky.

Od nástupu služeb pro streamování videa, 4K UHD Blu-ray a v nedávné době také hraní na konzolích PlayStation 4 se svět HDR neustále rozrůstá. Obrazové zpracování při vytváření obrazu tak plní ještě důležitější úlohu než předtím. Procesor 4K HDR X1 Extreme pocházející z vlajkové série Sony Z series je schopen produkovat realistický obraz s výjimečnou texturou, hloubkou, barvami i kontrastem.

05-4k-m-nahled

Nová série XE93 je kromě procesoru X1 Extreme vybavena také technologií Slim Backlight Drive+, zdokonalenou technologií LED podsvícení, která umožňuje preciznější a přesnější kontrolu lokálního ztmavení ve srovnání se Slim Backlight Drive. Díky čtyřúhelníkové struktuře LED a technologii lokálního ztmavení a zesílení podsvícení a technologií X-tended Dynamic Range PRO přináší mimořádný jas a výjimečný kontrast – v podstatě nabízí desetinásobný XDR kontrast ve srovnání s konvenčními LED televizory.

tv3-nahled

Společnost Sony také představila televizory 4K HDR OLED, kterými rozšiřuje nabídku svých 4K HDR obrazovek, jako „BRAVIA OLED”. Série A1 nabízí nový vizuální zážitek díky kombinaci kvality obrazu OLED s procesorem X1 Extreme, s prvním zvukovým systém v televizoru s velkou obrazovkou v unikátním designu.

Na OLED televizoru A1 je umístěno více než 8 milionů samostatně svítících pixelů, takže může zobrazit dokonalou černou barvu, autentičtější barvy, ostrý obraz bez rozmazání a má široký zorný úhel. Série A1 je také první sérií televizorů s velkoplošnou obrazovkou, která umí vydávat zvuk přímo samotným displejem. Nová zvuková technologie akustického povrchu byla označena jako Acoustic Surface - umožňuje, aby zvuk vycházel přímo z displeje samotného. Tím bylo docíleno sjednocení obrazu a zvuku.

sony-acoustic-surface-tv-1-nahled

Technologie akustického povrchu Acoustic Surface také umožnila změnit design televizorů A1 – mohou se totiž obejít bez konvenčních reproduktorů, které bývají obvykle umístěny po obvodu televizoru. Výsledkem je design bez podstavce, který neodvádí pozornost od obrazu. Subwoofer je umístěn v "opěradle" televizoru.

Společnost Sony také ohlásila, že budou v roce 2017 v prodeji další 3 série 4K HDR a 3 série Full HD HDR televizorů. Všechny jsou vybaveny patentovanými technologiemi Sony, včetně nově vyvinutého procesoru 4K HDR X1 (pouze série XE90 a XE85), aby poskytovaly ten nejšpičkovější obraz na trhu. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud