Přejít k hlavnímu obsahu

On-line DVD

redakce 04.01.2017

On-line DVD je internetová verze fyzického disku Chip DVD. Vzhled a funkce jsou shodné. Přístup k příslušným DVD mají ke svým účtům automaticky přidělený předplatitelé tištěného a kombi předplatného Chipu a čtenáři digitálního Chipu. Při problémech s nedostupným obsahem zkuste CTRL+SHIFT+R a případně se znovu přihlaste. Jak to(" funguje >>")

Přístup k On-line DVD

1. Tištěné a kombinované předplatné. Přístup k příslušným vydáním On-line DVD mají ke svým účtům automaticky přidělený všichni předplatitelé tištěného a kombinovaného předplatného Chipu u distributorů tisku SEND (ČR) a Magnet Press (SK). Předplatitel je o přidělení přístupu k uživatelskému účtu na webu Chipu a k On-line DVD informován po úhradě předplatného (ČR 2-3 pracovní dny, SK - do 14 dnů). Přístup je svázán vždy s e-mailem, který zákazník použil při objednávce u distributora tisku. Pokud se při importu z databaze od distributora tisku zjistí, že zákazník už má zaregistrovaný účet na webu Chipu, je přistup přiřazen k tomuto účtu. V opačném případě je mu zřízen účet a e-mailem odeslána zpráva se strojově vygenerovaným heslem. K přístupu na On-line DVD není potřeba DVD kód.

2. Digitální vydaní a předplatné: Přístup k příslušným vydáním On-line DVD mají ke svým účtům automaticky přidělený všichni čtenáři digitálního Chipu pořízeného v e-shopu www.chip.cz/digi. K přístupu na On-line DVD není potřeba DVD kód.

3. Nákupy v mobilní aplikaci Chip CZ: Čtenáři digitálního Chipu, kteří si ho zakoupili přímo v mobilní aplikaci Chip CZ pro Android/iOS prostřednictvím obchodu Googlu/Applu, se k On-line DVD dostanou zadáním svého e-mailu do formuláře na straně 55 přímo v digitálním časopisu. Obratem jim dorazí zpráva s DVD kódem, který po aktivaci na této stránce výše odemkne přístup k příslušnému vydání. 

 !!!  Alza Media - přenesení digitálních časopisů. Čtenáři digitálního Chipu v Alza Media obdrželi e-mail o ukončení provozu služby s možností přenosu časopisů do systému na webu Chipu. Přenos je realizován na www.chip.cz/alza prostřednictvím tzv. Alza-poukazů.

Přístup k předplaceným/přiděleným vydáním On-line DVD nemá žádné časové omezení.

Další informace a řešení problémů s On-line DVD: [email protected].
Další informace o fungování kombi předplatného a řešení problémů: [email protected]

Harmonogram: Digitální vydání časopisu a On-line DVD jsou zpřístupněna podle termínů harmonogramu. Předplatitelé papírového Chipu však obdrží svůj časopis zpravidla o jeden až dva dny dříve. Teoreticky tedy může nastat situace, že sice už máte tištěné vydání Chipu, ale ještě není aktivní digitální časopis a On-line DVD. Pokud jsou tedy uvedené služby nedostupné, zkuste to znovu o jeden až dva dny později.


Reklamace nedostupnosti přístupu k On-line DVD  

Rychlé ověření přístupu k On-line DVD: Pokud si chcete ověřit přístup ke službě On-line DVD, přihlaste se pomocí svého e-mailu a hesla ke svému účtu nahoře v menu www.chip.cz a vše zkontrolujte. Pokud neznáte nebo zapomenete přístupové heslo, můžete využít funkci »Zapomenuté heslo« v nabídce uživatelského účtu. V uživatelském učtu v položce »Moje nákupy« najdete detaily všech vašich předplatných, nákupů a aktivovaných DVD kódů.

Podobné ověření přístupu doporučujeme i novým tištěným/kombi předplatitelům, kteří čekají na e-mailovou zprávu o aktivaci účtu a přidělení přístupového hesla. Ta ale mohla skončit jako spam nebo nebyla poštovním serverem doručena do vaši schránky. Využijte funkci »Zapomenuté heslo« a zadejte svůj e-mail, který jste uvedli v objednávce u distributora tisku. Vytvořte si nové heslo a následně si ve svém uživatelském účtu v položce »Moje nákupy« ověřte vaše předplatné a přístupy k On-line DVD.  

 ČR  Reklamace nedostupnosti přístupu k On-line DVD v ČR pro tištěné/kombi předplatné: Kontaktujte helplinku SEND 225 985 225 (po–pá: 8 – 18.00 hod.) a ověřte si svůj e-mail v zákaznickém účtu. Veškeré změny do přístupu k On-line DVD se promítnou zpravidla do 24 hodin a budete o tom informováni e-mailem. Pokud znáte své přístupové údaje v účtu u společnosti Send, můžete ve většině případů změny realizovat přímo ve svém účtu >>

 SK  Reklamace nedostupnosti přístupu k On-line DVD v SR pro tištěné/kombi předplatné: Kontaktujte helplinku MAGNET PRESS +421 02/67 20 19 31-33 (po–pá: 8 – 16.00 hod.) a ověřte si e-mail v zákaznickém účtu. U starších účtů často není e-mail zadán a nutno jej do účtu přidat. Veškeré změny do přístupu k »On-line DVD« se promítnou zpravidla do 7 dnů a budete o tom informováni e-mailem. Předplatitelé, kteří objednávali časopis v e-shopu, mohou ve většině případů změny realizovat přímo ve svém účtu >>


  Koupit přístup  Přístup k On-line DVD nelze samostatně koupit. Lze však zakoupit digitální vydání Chipu z přístupem k On-line DVD za 99 Kč v e-shopu www.chip.cz/digi.

  Na stánku  Přístup k On-line DVD není možné přidělit k tištěným vydáním zakoupeným na stánku a u nepodporovaných prodejců předplatného. Objednejte si jedno tištěné vydání Chipu u předplatitelské služby SEND (www.chip.cz/postou) za 179,99 Kč. Stanete se „jednoměsíčním“ předplatitelem i s přístupem k On-line DVD. Časopis obvykle dorazí do schránky do dvou pracovních dnů.


REGISTRACE PLNÝCH VERZÍ: U většiny plných verzí z Chipu je vyžadována registrace licence a navíc i on-line aktivace nainstalovaného programu s použitou licencí na serverech výrobce. Období, ve kterém je toto nutné provést, je uvedeno v popisu každé plné verze programu na Chip DVD a On-line DVD. Jde zpravidla o 40 dní od data vydání časopisu.

LICENČNÍ PODMÍNKY: Není-li uvedeno jinak, jsou plné verze programů z Chipu určeny pro jeden nekomerční počítač (pro jednoho uživatele) bez nároku na bezplatný update a technickou podporu. Licence je určena pouze pro majitele příslušného vydání časopisu Chip a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

BEZPEČNOST DAT: Data Chip DVD a On-line DVD jsou před publikováním vždy prověřena na výskyt virů osmi aktualizovanými antiviry. Datum skenování je uvedeno v každém vydání časopisu. V případě, že váš antivir zahlásí u některého souboru podezření nebo poplach, může to být způsobeno skutečným problémem, který se v datech objevil v průběhu času aktualizaci a vylepšením detekce antiviru, nebo jen zapnutou hloubkovou heuristickou analýzou (ESET, AVG). Ta je velmi citlivá na jakékoliv náznaky podezřelého chování a kombinaci znaků nebo nahlásí tzv. potenciálně nebezpečnou aplikaci nebo tzv. riskware. Většinou jde o problém neošetřeného kódu programu, který může být teoreticky zneužit a způsobit problém nebo když program nebo jeho instalátor nabízí možnost volitelné instalace dalších programů výrobce (vyhodnoceno jako adaware). Samotný program přitom nemusí být nutně zavirovaný. Pokud chcete mít jistotu, doporučujeme antivirové skenování pomocí serveru www.virustotal.com, kam příslušný soubor zašlete na kontrolu a obratem vidíte jeho stav z pohledu více než 60 antivirů. Software, u kterého si nejste jisti bezpečností, určitě nepoužívejte! Vydavatel nenese žádnou zodpovědnost za ztrátu dat nebo jakékoliv jiné poškození v důsledku používání programů z Chipu

Rozšířená nápověda >>

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud