Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Online srovnávače dobývají svět, aneb jak se dnes pojistit z pohodlí domova

redakce 07.11.2018

Online sjednání cestovního pojištění nebo povinného ručení je v dnešní době stále oblíbenější a lze očekávat, že se tento trend rozšíří i na další méně oblíbené produkty pojištění. Jak tedy srovnání pojištění online funguje a je to opravdu nezávazné?

Jak srovnávače fungují

Online srovnávače pojištění fungují na bázi specializovaných kalkulaček, které zahrnují veškeré aktuální nabídky pojištění, včetně jejich cen a podmínek. Každá pojišťovna má tyto proměnné odlišné, avšak online kalkulačka dokáže na základě několika vstupních parametrů spočítat přesnou cenu na daný pojistný produkt.

Jaké údaje jsou třeba?

Vstupní údaje záleží na typu pojistného produktu, avšak obecně lze říci, že se jedná pouze o základní údaje pojistníka, které jsou nutné ke kalkulaci ceny. Rovněž je často požadován telefonní kontakt, a to pro případ, kdy by zákazník potřeboval poradit, nebo kdy je nutné některý z údajů ověřit, aby byla stanovena přesná cena. Tak tomu je například při kalkulaci ceny na povinné ručení, kdy telefonní kontakt slouží k ověření přesného počtu nasbíraných bonusů, jejichž výše má zásadní vliv na konečnou cenu pojištění. Pokud si například uživatel není jistý a do kalkulačky zadá, že žádné bonusy nemá, zobrazená cena může být i o polovinu vyšší, nežli je ve skutečnosti, a proto je žádoucí, aby byl klient kontaktován s dodatečným ověřením.

Od zadání údajů ke sjednání

Na základě zadaných údajů jsou srovnávačem zobrazeny veškeré dostupné nabídky pojištění, a to včetně cen, podmínek a dodatečných připojištění, která lze přisjednat. V této souvislosti je nutné podotknout, že srovnáním ceny uživatel nic neuzavírá a není ani nucen pojistnou smlouvu uzavřít. Pouze pokud se klient rozhodne pro některou z nabídek, může vyplnit údaje do pojistné smlouvy a pojištění uhradit kartou či bankovním převodem. Toto řešení je obzvláště výhodné, pokud je třeba mít pojištění sjednáno co nejrychleji a není časově možné srovnávat nabídky na jednotlivých pobočkách pojišťoven. Dodatečnou výhodou online srovnávačů je rovněž zpravidla výhodnější cena pojištění, která vyplývá z rychlejšího uzavření pojistky, a tedy i menších nákladů na správu pro samotné pojišťovny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud