Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Opera 71: chytrý konkurent Firefoxu spouští zajímavou funkci

Jiří Palyza 24.09.2020

Díky četným inovacím získal prohlížeč Opera pozici skutečného konkurenta Firefoxu. Vývojáři do browseu přidali praktickou funkci, kterou by mohl mít každý prohlížeč. A verze pro Android má zajímavých funkcí hned několik.

Prohlížeč Opera je už nějaký čas v oblasti prohlížečů silným hráčem a konkurentem pro Firefox. Důvodem může být nejen promyšlené uživatelské rozhraní, ale také průběžné doplňování nových funkcí.

Aktuální verze 71 nabízí zcela novou funkci nazvanou "Easy Files". Umožní procházet nejnovější uploadované soubory například do e-mailu, nebo různých messengerů, aniž byste se museli přepínat do Prohlížeče souborů a hledat v něm.

K dispozici je také funkce, která by mohla potěšit každého, kdo používá Operu na PC i smartphonu. Prohlížeč podporuje synchronizaci obsahu, historii prohlížení a dalších informací prostřednictvím rychlého naskenování QR kódu. To ale ještě není vše, co mohou uživatelé Opery na smartphonu očekávat.

Stáhněte si: Opera pro desktop a Android

opera-logo

Opera 71.0 Final

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče Opera s inovativními funkcemi.

Stáhněte si
opera-logo

Opera pro Android 60

CHIP hodnotí Dobrý

Verze prohlížeče pro systém Android s funkcemi Flow, správy stahování, nočním režimem, VPN a dalšími.

Stáhněte si

Prohlížeč Opera: synchronizace QR kódem a jednoduché vyhledání souborů

opera71-ilu

Ať už preferujete tmavé nebo světlé pozadí, Opera nabízí různé varianty témat. | Zdroj: Opera

Ve verzi 71 Opera spouští novou funkci nazvanou "Easy Files". Setkáte se s ní při nahrávání souborů, a to ať už se jedná o Google Disk nebo jiné cloudové služby, e-mail, nebo různé messengery. Místo otevření Průzkumníka nyní Opera nabízí možnost přímého přístupu k některému z nejnověji použitých souborů, nebo možnost použít schránku, například pro upload uloženého snímku obrazovky.

Opera pro Android je k dispozici ve verzi 60 a nabízí dvě zajímavé funkce. Jednou z nich je funkce s názvem Flow, která už je nějakou dobu známá z alternativní Opery Touch. Umožňuje snadné sdílení poznámek, obrázků, souborů a odkazů mezi všemi instancemi prohlížeče na PC nebo smartphonu jediným kliknutím.

Všechna nastavení prohlížeče na Androidu a PC lze nyní synchronizovat pomocí QR kódu, což odsouvá do pozadí potřebu uživatelského účtu. Vše co je k tomu potřeba uživatelé najdou v PC verzi na opera.com/connect, kde smartphonem naskenují zobrazený kód.

VPN, Flow a mnohem více

opera692

V inovativním prohlížeči nesmí chybět tmavý režim. | Zdroj: Opera

Z hlediska prohlížečů jsou Chrome a Firefox považovány za etablované stálice, přesto ale příliš inovativních funkcí neobsahují. Opera je o krok napřed. Prohlížeč si vytvořil jméno i díky integrované bezplatné VPN, která zajišťuje anonymitu při surfování.

Praktická je také funkce Flow, díky níž je možné odesílat obrázky, odkazy, poznámky nebo dokonce i soubory do velikosti až 5 MB mezi prohlížečem v počítači a jeho mobilním protějškem. Také design browseru se nedá přehlédnout: se slušivým postranním panelem je líbivý jak v tmavém režimu, tak i světlé verzi.

Vhodná alternativa ke standardním prohlížečům

Mnoho uživatelů si Operu jistě oblíbí. Je to nenápadný, ale silný favorit. Nabízí moderní, jednoduchý design, a její updaty vždy přináší inovativní funkce. Prohlížeč je vždy několik kroků před zavedenými značkami, a to ať už s VPN, funkcí Flow, nebo jednoduchým všestranným nastavením.

Pokud hledáte vhodnou alternativu k silné dvojici známých prohlížečů, doporučujeme vyzkoušet Operu. A pokud jste stále nerozhodní, dá se otestovat i přenosná verze.

mohlo by vás také zajímat: jde o lepší firefox? tip na prohlížeč s prvotřídní funkcí


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme