Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Operátor T-Mobile představil vlastní telefon: T Phone má tři fotoaparáty a stojí jen 1 Kč

Jakub Fišer 04.10.2022

Tuzemský poskytovatel telekomunikačních služeb T-Mobile se rozhodl vstoupit i do výroby hardwaru. Minulý týden představil dva smartphony: T Phone a T Phone Pro, které mají být nejlevnějšími 5G mobily v Česku.

Kapitoly článku

Hardware tuzemské operátory vždycky lákal. Vodafone v minulosti také vyráběl chytré telefony, dnes se specializuje jen na lokátor Curb. O2 proti tomu vyrukovalo o minulých Vánocích se sluchátky O2 Pods, a byl z toho velký úspěch. T-Mobile byl zatím zdrženlivý a nabízel pouze vlastní powerbanky. Teď do toho ale pořádně praštil – představil dvojici plnotučných mobilních telefonů.

T Phone a T Phone Pro

Základní T Phone i vylepšený T Phone Pro nabízí plastovou konstrukci a rovný povrch LCD displeje. Lacinější T Phone má 6,52″ displej, HD+ rozlišení a 60Hz frekvenci. Dále dostal 4500mAh baterii s 15W nabíjením, paměť 4/64 GB a trojitou fotosestavu s 50Mpx hlavním fotoaparátem, 2Mpx makro a 2Mpx hloubkovým.

| Zdroj: T-Mobile CZ / YouTube kanál

Oproti tomu T Phone Pro má větší 6,82″ LCD panel, paměť 6/128 GB a dostalo se mu navíc NFC čipu pro bezkontaktní placení a větší 5000mAh baterie s obdobným 15W nabíjením. Fotoaparát u modelu Pro rozšiřuje ještě 5Mpx širokoúhlý snímač. Oba přístroje však shodně disponují 3,5mm audiojackem, Androidem 12 s dvouletou podporou, čipovou sadou Dimensity 700 od MediaTeku a pochopitelně i 5G internetem.

T-Mobile telefon za 1 Kč

Ten je v tomto případě klíčový, operátor se totiž holedbá, že jde o nejlevnější 5G telefony na českém trhu. Základní model vyjde na 4999 Kč, zatímco Pročko na 6499 Kč. Obě ceny jsou uvedeny včetně DPH a k mání budou telefony od 5. října. Klíčovou je však tarifní dotace – pakliže si k nákupu telefonů vezmete i tarif, T-Mobilu se upíšete, získáte T Phone za 1 Kč a model Pro za 499 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva T-Mobile, T-Mobile web


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud