Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Operátor zpříjemní klientům Vánoce: zavedl konečně volání přes Wi-Fi

Jakub Fišer 29.11.2023
Zdroj: se svolením Sazkamobil

Virtuální operátoři jsou na českém trhu čím dál populárnější. Nabízí totiž obdobné služby jako velká trojka, ale za místy podstatně nižší ceny. K těm opravdu velkým patří i Sazkamobil, která konečně začíná před Vánoci nabízet dvě zcela zásadní služby: volání přes Wi-Fi (VoWiFi) a volání přes 4G LTE (VoLTE).

Kapitoly článku

VoWiFi i VoLTE konečně u Sazky

Obě technologie jsou tu s námi od roku 2015 nebo 2016, v závislosti na operátorovi. VoWiFi (volání přes Wi-Fi) umožňuje kvalitní hlasového hovory v místech, kde je silný signál domácího internetu, ale nikoliv GSM sítě.

VoLTE naproti tomu umožňuje přenášet hlasového hovory přes vysokorychlostní síť mobilního internetu 4G LTE. V obou případech tato funkce slouží ke zkvalitnění samotného audiohovoru.

Již od roku 2016 podporují obě technologie všichni tři velcí tuzemští operátoři, o rok později dokonce i u telefonů, které nejsou zakoupeny v jejich síti prodejen. Jen pro zajímavost, první smartphone s VoLTE byl Samsung Galaxy S3 následovaný iPhonem 6.

Mohlo by vás zajímat

S těmito zcela běžnými technologiemi však mají trochu problém virtuální operátoři, kteří je nenabízí se samozřejmostí. K dispozici je má například Kaktus, Emtéčko a nově také Sazkamobil. Společnost to oznámila v rámci své vánoční kampaně. Kromě VoLTE přidává všem klientům také funkci VoWiFi.

„Služby Voice over LTE (VoLTE) a Voice over WiFi (VoWiFi) umožní všem našim zákazníkům, kteří vlastní podporovaná zařízení, využívat moderní hlasové a datové komunikační služby ve výrazně vyšší kvalitě a s lepším pokrytím než kdy dříve,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel Sazkamobilu. 

Sleva na nové číslo

Kromě toho Sazkamobil ještě razantně zlevňuje jejich aktuální nabídku. V rámci vánoční slevové akce můžete pořídit SIM kartu s přednabitým kreditem 150 Kč za akční cenu 75 Kč, tedy za polovinu. Tato sleva platí na webu nebo na telefonní zákaznické lince. Zvýhodněná cena při nákupu v běžné prodejní síti je potom 99 Kč.

Vánoční nadílka nekončí ani tím, protože operátor až do konce roku prodlužuje také speciální podzimní nabídku ke každé nové SIM kartě. Ten, kdo si až do 31. prosince 2023 zakoupí a nejpozději do tří dnů od nákupu aktivuje novou SIM kartu, získá možnost si třikrát po sobě aktivovat datový balíček 5 GB, každý za pouhých 100 Kč.

Zdroj: Sazkamobil


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud