Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Výběr nejlepších virtuálních operátorů: kteří stojí za vaši pozornost?

Jakub Fišer 27.10.2023
Zdroj: stockking / Freepik

Na českém trhu se dle údajů k roku 2022 vyskytuje přibližně 110 virtuálních operátorů, kteří využívají sítě jednoho ze tří největších – O2, T-Mobile nebo Vodafone. Dohromady disponují virtuální operátoři podílem 7,2 % na českém telekomunikačním trhu. Zbytek připadá Vodafonu, O2 a největší kus T-Mobilu. Mají virtuální operátoři zajímavou nabídku, která by vás mohla přinutit přejít k nim na úkor klasického trojice operátorů?

Kapitoly článku

Sazka mobil

Když nebudeme počítat O2 Family, je největším virtuálem v Česku Sazka mobil. Ten aktuálně nabízí výhodnou předplacenou kartu, na kterou si za zvýhodněnou cenu 100 korun můžete pořídit 5GB balíček. Této akce můžete využít až třikrát, dohromady tak můžete mít 15 GB dat za 300 korun.

Kromě toho nabízí i tarify. Například tarif s 3 GB dat a 200 minutami volání do všech sítí (v síti Vodafone je jinak volání i SMS neomezené) za 329 korun měsíčně. Pro náročné je tu tarif za 709 korun měsíčně, v rámci kterého máte k dispozici 10 GB dat, neomezené volání do všech sítí a 100 SMS mimo síť Vodafone. Důležité je také upozornit, že všechny tarify podporují 5G.

Mohlo by vás zajímat

Tesco Mobile

Virtuální operátor britského supermarketového giganta nabízí balíčky s neomezeným voláním i SMS do všech sítí, k tomu pak určitý obnos mobilních dat s podporou 5G. Balíček s 2 GB dat vyjde na 399 korun měsíčně, 3 GB vás vyjdou na 459 korun měsíčně a nakonec 6 GB stojí 499 korun.

Nabídka operátora Tesco Mobile
Hlavní nabídka operátora Tesco Mobile
Zdroj: se svolením Tesco Mobile
Nabídka operátora Kaktus
Nabídka operátora Kaktus
Zdroj: se svolením Kaktus

Kaktus

Operátor Kaktus spadá pod T-Mobile a využívá též jeho sítě. Ten cílí zejména na datově orientované zákazníky. Nabízí kupříkladu tarif Neřešto se 100 minutami i 100 SMSkami do všech sítí a 16GB balíčkem za 400 korun měsíčně. Výhodou je, že po prosurfování balíčku na vás čekají neomezená data s maximální rychlostí 2 Mb/s.

Stejný tarif, jen s menším 6GB balíčkem, vás vyjde na 300 korun měsíčně. Vyloženě neomezené tarify Kaktus ale nenabízí, soustředí se hlavně na předplacenkáře. Nutno uznat, že i pro ty má zajímavé kousky, například SIM karta s 10 GB dat (+ 5 GB v aplikaci) za 250 korun.

Zdroj: ČTÚ, Sazka, Tesco Mobile, Kaktus


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud