Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Oznámen nový Need for Speed: fanoušci rychlých vozů se dočkají už za několik týdnů

Jiří Palyza 14.10.2022

Po tříleté odmlce se vrací oblíbená herní série Need for Speed. Electronic Arts oznámil verzi Unbound, což je nejnovější díl závodní hry.

Kapitoly článku

Vývojář oblíbené hry pro milovníky rychlých kol oficiálně oznámil její nejnovější díl, včetně traileru. Z něj je možné nasát atmosféru blížící se novinky a seznámit se s grafikou, která čeká na její příznivce.

Nejvýraznější změnou je neobvyklý grafický styl. Zatímco okolní prostředí a automobily jsou ztvárněny velmi realisticky, postavy jsou do hry začleněny jako kreslené. Navíc jsou efekty, jako například brzdění, kolize nebo protáčení pneumatik, realizovány ve stylu graffiti. Několik hodin před oznámením vyvolaly v herní komunitě bouřivou polemiku nechtěně zveřejněné screenshoty, budící dojem předčasné reklamy japonského obchodu Neowing.

Nový díl Need for Speed vyjde za několik týdnů: co mohou hráči očekávat

nfsunbound

Po třech letech se vrací herní série Need for Speed s novým dílem Unbound. | Zdroj: Electronic Arts

Samotná hra se odehrává ve volně ovladatelném světě Lakeshore City, ve kterém se musíte probojovat z pozice začátečníka až na vrchol místní závodní scény, jak je nakonec pro sérii typické. Kromě příběhu bude k dispozici také režim pro více hráčů, ve kterém se mohou utkat přátelé nebo náhodní protivníci. Vedle závodů, včetně honiček s policií, bude hlavním herním prvkem opět intenzivní tuning 143 variant vozů, které jsou součástí hry.

Budete si také moci přizpůsobit vlastní postavu, a to pomocí stovek různých oděvů a doplňků. Soundtrack hry byl navržen se zaměřením na známé hiphopové interprety, ale přesto má být multižánrový. Největší pozornost si zaslouží spolupráce s A$AP Rockym, jehož nová píseň je zároveň hudebním podkladem traileru, a který se objeví i jako postava ve hře samotné. Po vydání bude hra pravidelně zásobována novým bezplatným obsahem, který bude zveřejněn brzy.

| Zdroj: YouTube/Need for Speed Unbound – Official Reveal Trailer (ft. A$AP Rocky)

Všichni, kdo si hru objednají předem, získají při prvním použití režimu multiplayer exkluzivní jízdní efekty, poznávací značky, samolepky, artworky a herní měnu v celkové výši 150 tisíc USD. Navíc bude k dispozici "Palace Edition", která ve spolupráci s výrobcem skateboardů Palace Skateboards navíc nabídne čtyři další vozy a různé předměty pro další přizpůsobování.

Vydání Need for Speed Unbound je naplánováno na 2. prosince 2022. K dispozici budou verze pro PC, PS5 a Xbox Series X/S.

Zdroj: Electronic Arts


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud