Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PC do kapsy

Pavel Trousil 13.04.2016

Asus uvedl na kapesní PC s názvem VivoStick, které promění monitor s rozhraním HDMI v počítač s operačním systémem Windows, nebo libovolný televizor v chytrou TV. Novinku pohání procesor Intel Atom a stojí 3999 Kč.

VivoStick je určen uživatelům, kteří často cestují nebo hledají cenově dostupný malý počítač. Lze ho použít také jako tenký klient pro call centra, počítačové laboratoře ve školách nebo v menších firmách. Díky podpoře dotykových obrazovek je VivoStick PC i variantou při budování cenově dostupných samoobslužných výpočetních kiosků.

Design VivoStick čerpá inspiraci ve tvaru tradičního plnicího pera. Štíhlé tělo zařízení má rozměry pouze 135 × 36 × 16,5 mm, takže se vejde pohodlně do kapsy a snadno se přenáší. Pomocí přiloženého držáku VivoStick Holder a prodlužovacího kabelu můžete počítač VivoStick upevnit na zadní stranu monitoru nebo televizoru.

vivostick-ts10-black-monitor-extension-closeup-nahled

 Uživatelé mohou vysílat obsah na velkoplošné obrazovky pomocí aplikace ASUS HyStream , která obstará zrcadlení nebo streamování filmů, videí a fotografií v rozlišení Full HD uložených ve smartphonech, tabletech nebo počítačích se systémem Android či iOS na libovolný televizor s konektorem HDMI. S pomocí aplikace ASUS VivoRemote uživatelé mohou VivoStick ovládat i prostřednictvím svých mobilních telefonů a tabletů.

Počítač je založen na procesoru Intel Atom a má 2 GB operační paměti. K dispozici je také úložný prostor o kapacitě 32 GB. VivoStick není třeba nijak nastavovat, stačí ho jen připojit přes HDMI rozhraní. Nabízí porty USB 3.0 a USB 2.0, port HDMI a audio konektor. Podporuje také bezdrátová rozhraní 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.1. Před přehříváním chrání integrovaný ventilátor. 

Technické parametry:

ASUS VivoStick

Procesor

Intel Atom x5-Z8350

 

Operační systém

Windows 10

 

Úložiště

eMMC 32 GB

 

Bezdrátové připojení

802.11 a/b/g/n/ac,

Bluetooth 4.1

 

Rozhraní

1× HDMI

1× USB3.0

1× USB2.0

1× Micro USB (napájení)

1× Audio jack

 

Trusted platform module

 Ano (fTPM)

 

Napájení

9 V, 2 A, 18W adaptér

 

Rozměry

135 × 36 × 16,5 mm

 

Hmotnost

75 g

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud