Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pozor na šmíráky! WhatsApp se naučil další výbornou funkci

Jakub Fišer 16.05.2023

WhatsApp oficiálně přináší novou funkci směrem k lepšímu zabezpečení svých uživatelů. Kromě již dávno dostupné možnosti uzavřít celou aplikaci PIN kódem či biometrickým ověřením, nyní budete moci zamknout jednotlivé konkrétní chaty a skupiny.

Kapitoly článku

Meta, provozovatel sítě WhatsApp, se snaží dopřát uživatelům co nejvěrnější pocit bezpečí. Proto již v minulosti nasadil na platformu takové novinky, jako je třeba možnost zamknout aplikaci kódem nebo koncové šifrování (tzv. end-to-end, E2E).

Uzamčení chatů WhatsApp

Aktuální novinka je opět z ranku bezpečnosti. Přímo v aplikaci WhatsApp si nyní můžete uzamknout PIN kódem, heslem nebo biometrickým ověřením jednotlivé chaty a chatovací skupiny.

Když nějaký chat uzamknete, daná konverzace se z doručených zpráv přesune do samostatné složky. Do této složky se dostanete pouze po zadání hesla zařízení nebo pomocí biometrických údajů, jako je otisk prstu. Obsah daného chatu se automaticky skryje rovněž v oznámeních.

| Zdroj: WhatsApp / YouTube

WhatsApp na svém blogu tuto novinku představuje tímto způsobem: „Domníváme se, že tuto funkci ocení lidé, kteří občas telefon sdílí s někým blízkým. Může přijít vhod také ve chvíli, kdy vám přijde zpráva, která patří jen vašim očím, ale váš telefon zrovna v ruce třímá někdo jiný.

Chat můžete zamknout tak, že klepnete na název soukromého nebo skupinového chatu a vyberete možnost Zamknout. Tyto chaty si pak zobrazíte tak, že doručené zprávy potáhnete dolů a zadáte heslo telefonu nebo použijete biometrický údaj.“

V následujících měsících bude WhatsApp k funkci Uzamčení chatu přidávat další možnosti, včetně uzamčení na doplňkových zařízeních a vytvoření vlastního hesla pro chaty, abyste pro přístup k chatům nemuseli používat stejné heslo jako pro telefon. Zřejmě bude novinka v řádu několika dnů dostupná pro Android i iOS.

Zdroj: Blog WhatsApp


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud