Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Předpověď na první pohled: vyberte si nejlepší widget na počasí pro smartphony s Androidem

Josef Mika 29.09.2023
Zdroj: Midjourney AI

Aplikací pro Android pro předpověď počasí je celá řada a většina z nich je vybavena widgety – doplňky, které vám přímo na domovské ploše telefonu zobrazí souhrn požadovaných údajů, často v zajímavém designu. Najděte si ten, který vám bude vyhovovat.

Kapitoly článku

Z davu v Obchodě Google vyčnívá několik opravdu vydařených aplikací, které poskytují podrobné a spolehlivé informace o počasí. A protože většina z nás chce vidět předpověď přehledně a na první pohled ihned po otevření telefonu, je při výběru vhodné aplikace neméně důležitá související nabídka widgetů pro domovskou obrazovku. Pěkný výběr v tomto ohledu poskytuje například bezplatná appka Today Weather s českým rozhraním a více než 20 widgety.
Aplikace pro předpověď počasí jsou pro mnoho lidí stálým společníkem. Ti, kteří si chtějí vyvolat další informace o počasí nad rámec teploty, jako je UV index nebo síla větru, ale musí pečlivě vybírat.
Aplikace Today Weather poskytuje kromě obvyklé předpovědi počasí také další podrobné informace – například UV index, pylovou předpověď a průběh slunečního svitu. Je důležité, že Today Weather umožňuje přístup k libovolnému zdroji dat. Protože data Českého hydrometeorologického ústavu aplikace nenabízí, bude pro české uživatele nejspolehlivějším zdrojem německá meteorologická služba (DWD).

Today Weather: Widgety pro snadný přehled

Today Weather widget
Pěkné a informativní: Today Weather přináší na domovskou obrazovku elegantní widgety s počasím.
Zdroj: Today Weather
Today Weather widget
Pěkné a informativní: Today Weather přináší na domovskou obrazovku elegantní widgety s počasím.
Zdroj: Today Weather

Chcete-li mít počasí přehledně přímo na domovské obrazovce smartphonu, můžete si v aplikaci vybrat z více než 20 widgetů. Po výběru a umístění widgetu na domovskou obrazovku jej můžete ještě individuálně konfigurovat. Můžete například nastavit pozadí a písma, velikost a design ikon. Kliknutím na widget se otevře rozhraní aplikace. Zde se zobrazí podrobná předpověď počasí s hodinovou a denní předpovědí, informace o kvalitě ovzduší, a dokonce i fáze Měsíce.

Efektní widgety různých velikostí

Weather Today widget
Různé velikosti i údaje: Widgety Today Weather pokrývají téměř vše.
Zdroj: Weather Today
Today Weather widget
Různé velikosti i údaje: Widgety Today Weather pokrývají téměř vše.
Zdroj: Today Weather

Kromě klasické předpovědi počasí najdete v aplikaci také poměrně neobvyklé widgety, například pro vlhkost vzduchu, pravděpodobnost srážek nebo UV index. Celkově vám aplikace nabízí widgety téměř ve všech možných podobách. Velikost dlaždic se pohybuje od 1x1 přes široké 2x1 nebo 4x1 až po velké widgety 4x2.

Mohlo by vás zajímat

A další aplikace na téma počasí?

Today Weather není samozřejmě jediná vydařená aplikace na počasí s českým rozhraním. Naším dalším doporučením je například bezplatná aplikace Overdrop, která také ukazuje počasí prostřednictvím pěkně zpracovaných animací a její uživatelské rozhraní je navrženo v příjemně minimalistickém designu.

Možností, která stojí za zvážení, je určitě i Počasí & Radar, německá aplikace se zaměřením na přesné předpovědi, která nabízí i detailní radar zobrazující, jak daleko od vás je zrovna přeháňka, nebo zdali se vašemu místu zcela vyhne.

A do třetice: velmi vydařená je i aplikace The Weather Channel. Na první pohled zde máte k dispozici všechny aktuální zprávy o povětrnostní situaci. Kromě teploty, tlaku vzduchu, rosného bodu, vlhkosti, síly větru atd. získáte také četné složky. Jedná se například o aktuální podmínky pro běžce, zajímavá videa o počasí nebo – podobně jako u předcházející aplikace Počasí & Radar – radarové mapy s aktuálně zaznamenanými srážkami.

Zdroj: Today Weather, Overdrop, Počasí & Radar, The Weather Channel


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme