Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Překvapivá studie: Finanční ředitelé jsou technologickými evangelisty

redakce 19.04.2014

Studie firem Oracle a Accenture stavějící na vzorku více než tisícovky ředitelů z regionu EMEA přinesla překvapivé závěry…

Společnosti Oracle a Accenture sponzorovaly studii s názvem Empowering Modern Finance: The CFO as Technology Evangelist. Zpracovala ji agentura Longitude Research. Cílem průzkumu bylo definovat a porovnat klíčové parametry moderních a technologiemi podpořených podnikových financí.

Dotazování proběhlo na vzorku 1275 finanční ředitelů, seniorních manažerů z oblasti financí a zástupců byznysu. Rekrutovali se z organizací celého světa. 670 z nich bylo zaměstnáno v podnicích různých velikostí a oborů z regionu EMEA. Sto respondentů z této geografické oblasti působilo v seniorních pozicích mimo segment financí. Mezi zjištění studie patří:

  • Moderní CFOs jsou technologickými evangelisty, kteří rozeznávají hodnotu digitálních a cloudových technologií pro finanční funkce i pro byznys jako celek. Mezi jejich ambicemi a realitou však nepanuje naprostý soulad.
  • Finanční oddělení poznávají, že cloudové funkce budou přínosné pro rozpočtování, plánování a predikce, protože plní poslání moderních podnikových financí, které mají být strategickým partnerem a pomáhat byznysu v růstu.
  • Ve snaze o strategické partnerství využívají progresivně smýšlející finanční týmy vyspělé analytické nástroje, moderní aplikace a nejnovější sociální, mobilní a cloudové nástroje, včetně těch pro spolupráci. S jejich pomocí se chtějí napojit na vize, strategie a aktivity všech spolupracujících útvarů v podniku.

I když studie zjistila, že mnoho finančních ředitelů s pomocí technologií úspěšně zajišťuje produktivnější a efektivnější fungování podnikových financí, stále před nimi zůstává mnoho práce. Například, příliš mnoho společností stále spoléhá na zastaralá data při klíčových rozhodnutích. Často se tak děje kvůli problémům s konsolidací četných a oddělených systémů. Studie demonstruje, že finanční ředitelé učinili v posledních letech značný pokrok. Dřívější průzkum firem Oracle a Accenture s názvem The CFO as Catalyst for Change zjistil, že finanční ředitelé ve světě chtěli pro své působení strategičtější zapojení, ale namísto toho se zaměřovali na náklady, ekonomickou volatilitu a organizační složitost

Mezi hlavní zjištění patří, že finanční ředitelé jsou považováni za technologické evangelisty, ale mezi jejich ambicemi a realitou nepanuje soulad:

  • Více než dvě třetiny respondentů souhlasí s tvrzením, že finanční ředitelé jsou významnými evangelisty pro transformační potenciál technologií. Téměř tři čtvrtiny finančních manažerů považují nové technologie typu cloud computing, mobilní technologie a sociální média za prostředky, které změní strukturu a provozní parametry podnikových financí.
  • I přesto jen 20 procent řídicích manažerů má za to, že jejich finanční oddělení provozuje špičkové technologie. V protikladu k tomu tyto technologie již implementovalo mnoho obchodních útvarů, jak uvedlo 43 procent respondentů kategorie C (řídicí úroveň).

Kompletní studii najdete na adrese https://go.oracle.com/LP=1151….

.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud