Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přijde brzy nová čtečka od Googlu?

redakce 05.05.2010

Přesto, že většina z českých (a nejspíše i evropských) uživatelů elektronické knihy zatím moc nečte, velcí IT hráči již větří nový obrovský trh a začínají o něj bojovat. Všichni tuší, že s příchodem iPadu a jeho klonů zájem o elektronickou četbu prudce vzroste.

První digitální knihy by mohl začít prodávat už příští měsíc také Google – alespoň v USA. Proslýchá se také, že Google by měl k tomu navíc uvést na trh svůj vlastní model e-booku. Jak informoval Wall Street Journal, Google plánuje otevřít v červnu nebo v červenci internetový obchod s e-knihami. Navíc, díky Androidu má k dispozici operační systém, který by se ve čtečkách mohl lehce uplatnit a vytvořit tak vážnou konkurenci pro Kindle od Amazonu i iPad od Applu.

Manažer Googlu Chris Palma rovněž během setkání s americkým nakladatelstvím Random House prozradil časový harmonogram pro virtuální knihkupectví. Google Editions, jak by se nový e-shop měl nazývat, by mohl být navázán na internetové stránky jednotlivých knihkupců. Kromě toho bude obchod vytvářet doplněk ke službě Google Vyhledávání knih.

Vlastní Tablet
Tablet od Googlu by dával smysl, protože soupeři jako je Apple by stěží integrovali knihkupectví od Googlu mezi své nástroje. V loňském roce Google navíc řekl, že e-knihy by mělo být možné číst na libovolném zařízení – tedy na notebooku, na mobilním telefonu nebo na speciální elektronické čtečce. Pro digitalizaci knih Google v současné době používá standard ePub.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud