Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pro Windows 11 Microsoft plní svůj slib: uvolnil další aktualizaci Moment 3 a přináší spoustu novinek

Jiří Palyza 01.06.2023

Namísto jedné velké roční aktualizace dostává Windows 11 nové funkce průběžně několikrát ročně. Děje se tak prostřednictvím takzvaných momentových aktualizací. Moment Update 3 je nyní k dispozici ke stažení.

Kapitoly článku

Čekat celý rok na nové funkce? Pro Windows 11 je to příliš dlouhá doba. Takzvané momentové aktualizace to mají napravit. Jde o malé aktualizace funkcí v mezidobí, které přinášejí novinky v systému každý kvartál. Navíc tolik nepřevracejí systém vzhůru nohama, jako velké updaty.

Nyní byla Microsoftem uvolněna aktualizace Moment 3. Uživatelé, kteří mají instalovaný systém Windows 11 22H2 ji mohou aktivovat prostřednictvím downloadu KB5026446. Po jeho instalaci získají sestavu systému 22621.1778. Microsoft také volí speciální postup. Nové funkce jsou už v předstihu distribuovány všem uživatelům, stažením momentové aktualizace pouze dojde k jejich aktivaci.

Novinky v aktualizaci Windows 11 Moment 3

w11momet3update

Tlačítko Print Screen otevře nástroj Výstřižky, hodiny na Hlavním panelu mohou opět zobrazovat sekundy. | Zdroj: Windows 11 Moment 3 Update

Bezpečnost: kódy dvoufaktorové autentizace, které přicházejí e-mailem nebo prostřednictvím oznámení z provázaného mobilu, lze přímo ze zprávy zkopírovat a dále použít. To velmi urychluje různá přihlášení.

Nabídka Start: nová oblast v nabídce Start obsahuje doporučení nových aplikací, zástupců nebo tipů.

Widgety: Microsoft upravil design přehledu widgetů a jejich výběr. Přibyly také nové widgety, například pro Facebook.

VPN: pokud jste si aktivovali profil VPN, zobrazí se na Hlavním panelu.

Hodiny: ukazatel času na Hlavním panelu opět podle potřeby zobrazuje sekundy. Tuto funkci lze aktivovat v nastavení Hlavního panelu.

Zástupci: v kontextové nabídce Průzkumníka se zobrazují zkratky na definované příkazy.

USB 4:  pro zařízení s podporou USB 4 je nyní k dispozici samostatná stránka nastavení. Další nová nastavení se týkají dotykových klávesnic a jasu podle charakteru obsahu.

Tlačitko Print Screen: nově spouští nástroj Výstřižky.

Vyhledávání: funkce vyhledávání v nastavení by nyní měla fungovat rychleji.

Správce úloh: lze vytvářet výpisy jádra, tzv. Live-Kernel-Dumps, které lze poté využít k diagnostice chyb a problémů s výkonem systému.

Bluetooth: aktualizace přináší do Windows 11 podporu technologie Bluetooth LE Audio.

Fotky: v rámci aktualizace Moment 3 se také vyplatí navštívit Microsoft Store, kde jsou připraveny aktualizace některých programů. Například prohlížeč fotografií ve Windows získal nové funkce pro prezentace.

Pokud už nechcete čekat, aktualizaci Moment 3 pro Windows 11 si můžete aktivovat přímo prostřednictvím downloadu. Je určena pro Windows 11 22H2. Nabízí se také jako volitelná aktualizace v rámci služby Windows Update a můžete ji instalovat ručně.

Pokud chcete nové aktualizace instalovat vždy hned, kdy jsou k dispozici, aktivujte si v Nastavení/Služba Windows Update přepínač "Získat nejnovější aktualizace, jakmile jsou k dispozici".

Pokud na aktualizaci nespěcháte, můžete si ji instalovat v rámci červnového dne oprav. Ten bude 13. června 2023. Aktualizace se instaluje během několika minut. Poté je jen nutné restartovat Windows, aby se všechny změny projevily.

Zdroj: Windows Latest


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud