Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Profi správa Wi-Fi sítě cloudovým kontrolérem

redakce 08.11.2018

Cloudový kontrolér TP-Link Omada OC200 umožňuje profesionální centralizovanou správu Wi-Fi sítě až pro 50 přístupových bodů.

Je tak předurčen řídit bezdrátové sítě ve středně velkých firmách, kancelářských centrech, veřejných institucích, hotelech a větších penzionech, ale i ve školních budovách či pro veřejně přístupný internet na regionální úrovni.

Cloudový kontrolér TP-Link OC200 vytváří základ bezdrátových podnikových sítí a dokáže spravovat až 50 kompatibilních přístupových bodů současně z jednoho místa. Tak lze bezdrátovou síť libovolně rozšiřovat a posilovat bez nároků na IT. Kontrolér OC200 Omada zajišťuje monitoring sítě a poskytuje statistiky a grafické analýzy provozu v reálném čase. Jeho prostřednictvím lze rovněž provádět aktualizace firmwaru síťových prvků. K pohodlnému ovládání kontroléru odkudkoli pomocí mobilního telefonu slouží výrobcem zdarma poskytovaná aplikace Omada.

K bezpečnému připojování uživatelů v prostředích jako maloobchod, pohostinství, veřejná správa nebo školství slouží kaptivní portál, kde je pro povolení přístupu vyžadován určitý úkon, např. zadání údajů, vyjádření souhlasu s podmínkami užití nebo vložení přístupového kódu. Novinkou je autentizace přes SMS, která zjednodušuje proces připojení, a přihlašování přes Facebook, které zvyšuje hodnotu firemního profilu poskytovatele na této sociální síti. Vše je také v souladu s platným nařízením GDPR.

Cloudový kontroler OC200 je konstruovaný pro vysokou zátěž. V odolném kovovém šasi je instalovaná vysoce výkonná čipová sada. Jeho zapojení zjednodušuje napájení prostřednictvím Ethernetové přípojky (PoE) nebo microUSB. Kontrolér je vybavený také USB portem pro automatické zálohování.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud