Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Prohlížeč vás bude chránit jako antivirový program: nová verze umí pravidelnou kontrolu – aktivujte si ji

Jiří Palyza 10.12.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Internetové prohlížeče jsou pro mnoho uživatelů vstupní branou do internetu. A prakticky neustále napadány. Aby se nebezpečí nepřeneslo až do nitra systému a nepáchalo velké škody, poskytovatelé browserů neustále zavádějí nové bezpečnostní funkce. Nejinak je tomu i u Google Chrome 120.

Kapitoly článku

O zabudované bezpečnostní kontrole internetového prohlížeče Chrome mnoho uživatelů ani neví. Najdete ji v "Nastavení" a části "Ochrana soukromí a zabezpečení".

Funci "Bezpečnostní kontrola" si můžete hned vyzkoušet. Stačí v odpovídající části "Nastavení/Ochrana soukromí a zabezpečení" kliknout na tlačítko "Zkontrolovat".

Kontrola zjistí, zda uložená hesla nebyla kompromitována, prověří aktuální informace o stavu "Bezpečné prohlížení" a dostupné aktualizace prohlížeče Chrome. V počítači také zkontroluje škodlivá rozšíření a škodlivý software pro Windows.

Mohlo by vás zajímat

Doposud to ale fungovalo pouze v případě, kdy jste kontrolu spustili ručně, což ruku na srdce příliš uživatelů nedělá. To se ale s nejnovější aktualizací internetového prohlížeče Chrome 120 mění. Kontrola zabezpečení se nově bude spouštět automaticky a upozorňovat uživatele na případně nalezené problémy.

Bezpečnostní kontrola poběží automaticky

Chrome/Nastavení/Bezpečnost
Chrome bude provádět kontrolu zabezpečení automaticky. Zde jste si ji mohli spouštět ručně.
Zdroj: Google Chrome 120
Experimetální režim Google Chrome
Aby byla funkce spouštění Bezpečnostní kontroly viditelná v Nastavení, lze zapnout v experimentálním režimu prohlížeče.
Zdroj: Google Chrome 120

Jak už to ale v případě nových funkcí Chrome často bývá, ne všichni uživatelé ji uvidí okamžitě. Google se v té souvislosti zmiňuje, že v Chrome 120 začíná zavádět novou proaktivní bezpečnostní kontrolu.

Jejím účelem je pravidelně kontrolovat prohlížeč a identifikovat problémy, související se zabezpečením. Také informovat uživatele, pokud se vyskytne něco, co vyžaduje jejich pozornost. 

Aktualizace také zavede novou stránku s proaktivními akcemi a informacemi týkajícími se zabezpečení prohlížeče Chrome. Měla by být přizpůsobena každému uživateli.

Novou funkci bezpečnostní kontroly lze v tuto chvíli řídit pomocí příznaku:

 • 1

  Do URL adresní řádky prohlížeče zadejte: chrome://flags

 • 2

  Vyhledejte položku #safety-hub

 • 3

  Nastavte příznak "Safety Check v2"na hodnotu "Enabled"

 • 4

  Restartujte Chrome


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud