Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Projektor BenQ MP780 ST WXGA DLP

redakce 27.08.2010

Společnost BenQ uvedla na trh projektor MP780 ST WXGA DLP s krátkou projekční vzdáleností, které směřuje hlavně do školství. Díky systému PointDraw mohou učitelé využívat interaktivní pero, které z projektoru učiní interaktivní tabuli. Kreslit a psát tak budou moci na jakýkoliv promítací povrch.

Podle vyjádření výrobce má systém PointDraw intuitivní rozhraní, které nevyžaduje žádnou kalibraci mezi samotným zařízením a projekčním povrchem. Projektor MP780 ST stačí připojit k počítači a začít pracovat. Systém PointDraw je plně kompatibilní s libovolným operačním systémem vybaveným podporou standardní USB myši. Speciální PointDraw pero disponuje tlačítkem zastávajícím funkci levého tlačítka myši, což uživatelům umožní provádět stejné úkony jako na klasickém počítači. Pero funguje až do vzdálenosti osmi metrů od promítaného obrazu.

 

K projektoru je jako součást dodávky přibalen interaktivní software Q Draw, který umožňuje nastavení parametrů kreslení (jako jsou různé typy pera, čtyři barvy inkoustu, či tloušťka linky), tvorbu schémat a tabulek, výběr tvarů a obsahuje řadu dalších nástrojů. Veškerý vytvořený či upravený materiál lze zaznamenat v digitální podobě na paměťové médium.

 

Projekční úhlopříčka tohoto projektoru je v rozmezí 48“ do 300“. Ultra krátký zobrazovací poměr 0,5 : 1 (umožňující promítnout obraz o úhlopříčce 95“ ze vzdálenosti pouhého jednoho metru) zaručuje plnohodnotné použití projektoru i v malých místnostech. Díky  USB vstupu lze s projektorem pracovat i bez připojení k notebooku či stolnímu PC. V konektorové výbavě projektoru nalezneme HDMI v1.3, kompozitní vstup, S-Video, D-Sub, USB, mikrofon, stereo mini jack, RJ45 nebo RS232. Dále projektor obsahuje dva zabudované 10watové reproduktory a celý váží 2,6 kg. BenQ MP780 ST WXGA DLP se u nás bude prodávat za doporučenou cenu cca 38 400 Kč vč. DPH .

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud