Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První herní notebook se dvěma displeji

redakce 17.05.2019

OMEN X 2S je první herní notebook na světě s dvěma displeji a nabízí mimořádné možnosti výkonu a multitaskingu. 

Podle statistik herního průmyslu si 82 % lidí při hře komunikuje po zprávách na mobilním telefonu, 61 % poslouchá hudbu a 49 % sleduje herní živé streamy, videa a navštěvuje webové stránky. HP na toto zareagovalo a rozšířilo model OMEN X 2S o bezprecedentní druhou obrazovku v podobě uživatelsky příjemného šestipalcového dotykového displeje s rozlišením 1080p, který umožňuje hráčům komunikovat přímo při hře s přáteli na WeChat a WhatsApp, vybírat hudbu na Spotify a sledovat Twitch a YouTube. Druhý displej může sloužit i jako ovládací hub pro software OMEN Command Center.

OMEN X 2S, první herní notebook na světě s dvěma obrazovkami, obrovskými možnostmi multitaskingu a podporou pomocí vyhrazených klávesových zkratek, posouvá hranice toho, co se od herního notebooku očekává. Sledování videa na obrazovce při hraní, poslech hudby na Spotify při paření „ememóčka“ již není vykoupeno nutností neustále vyskakovat z herního okna pomocí klávesových zkratek.  Díky podpoře funkce zrcadlení obrazovky v reálném čase, která umožňuje vybrat a zvětšit část hlavní obrazovky na druhé obrazovce, včetně zkopírování mapové části závodní hry, centruje model OMEN X 2S vidění hráče a pohyb jeho hlavy je tak více vertikální než horizontální.

Tento super výkonný notebook je jen 20 mm tenký, má celokovovou šasi a je prvním patnáctipalcovým herním laptopem na světě, v jehož chladícím systému Thermal Grizzly Conductonaut kolují tekuté kovy. Výsledkem je fenomenální odvod tepla při desetinásobně vyšší tepelné vodivosti oproti silikonové teplovodivé pastě, až o 28 % vyšší snímková frekvence (FPS) oproti tradiční pastě při testování v Apex Legends a o 8,5 % rychlejší doba odezvy v testu Blender Benchmark.

Notebook jsou vybaveny technologií OMEN Tempest s modernizovaným pokročilým tepelným řešením poháněným 12V ventilátorem, který využívá třístranného odvětrávání s pětisměrným prouděním vzduchu. Multitasking a hry s masivními herními světy, jejichž hraní je vysoce náročné na zdroje, nikdy nechodily lépe – o to se stará nejnovější výkonný mobilní procesor Intel Core i9 deváté generace s až 5,0 GHz Turbo, osmi jádry, 16 vlákny a až 32 GB RAM.

Využijte nejnovější technologii ukládání dat včetně nedávno oznámeného Solid State Storage disku Intel Optane Memory H10. Nová technologie Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) určená pro podporu gigabitových rychlostí zrychluje hraní v bezdrátovém režimu díky až třikrát vyšší přenosové rychlosti, než má Wi-Fi 5 (802.11ac). Další výhodou je displej splňující požadavky standardu Esports s obnovovací frekvencí 240 Hz a rozlišením 1080p, díky němuž lze rozehrát bleskové herní akce. Grafika Nvidia G-SYNC je standardní specifikací modelu OMEN X 2S.

OMEN Command Center se od svého vzniku vyvinul jako softwarové řešení pro správu a zlepšování herního hardwaru. Vývoj pokračuje se dvěma updaty pro nové modely notebooků OMEN. Funkce Performance Control ovládá otáčky ventilátoru pro optimální chlazení nebo výkon na základě zvoleného nastavení. Nová funkce OMEN Dynamic Power řídí výkon procesoru a GPU na základě toho, co hra v daném okamžiku využívá k maximalizaci FPS. Kombinace těchto svou výkonných funkcí zlepšuje hru a zároveň dodává další rozměr flexibility.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud