Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První síťová kamera s rozlišením 4K

redakce 01.04.2014

Síťová kamera AXIS P1428-E je nejvyšším modelem v řadě kompaktních kamer AXIS P14. Díky technologii 4K nabízí nejnovější generaci mezi standardy vysokého rozlišení a přináší čtyřikrát vyšší rozlišení než standard HDTV 1080p. 

Společnost Axis Communications oznámila uvedení své první kamery s rozlišením 4K – modelu AXIS P1428-E. Standard rozlišení 4K je definován a schválen organizací International Telecommunication Union (ITU) a nabízí video v rozlišení 3840×2160 pixelů se snímkovou frekvencí 30 snímků za sekundu.

p1428e-wallmount-angle-left-1403-hi-low

Síťová kamera AXIS P1428-E je nejvyšším modelem v řadě kompaktních kamer AXIS P14 určených pro venkovní a náročná vnitřní prostředí. Řadu AXIS P14 tvoří sedm modelů síťových kamer s rozlišením od HDTV 1080p po 4K, z nichž si zákazníci mohou vybrat kamery, jež budou ideálně splňovat jejich konkrétní potřeby i rozpočet a které nabízejí účinný a spolehlivý video dohled v jakémkoli prostředí. Nový model AXIS P1428-E nabízí celou řadu funkcí s přidanou hodnotou, jako například dálkově ovládané přibližování a ostření, vestavěný slot pro paměťové karty micro SD/SDHC/SDXC a vstupní/výstupní konektory pro propojení s externími zařízeními.

„Jednoduše řečeno, rozlišení 4K nabízí čtyřnásobně vyšší rozlišení než HDTV 1080p. Jedná se o zavedený průmyslový standard jak v oblasti výroby filmů, tak pro přístroje pro domácnosti, který zaznamenává dramaticky rychlou penetraci na trh. Nyní je pravý čas využít tuto technologii také v oblasti video dohledu,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis Communications. „Důležitým aspektem při vývoji této první kamery Axis s rozlišením 4K byl záměr začlenit nový průmyslový standard do produktové řady a navrhnout vše tak, aby její modely bylo možné uvést do praktického použití od prvního dne. Je pravděpodobné, že zpočátku bude většina zákazníků pro sledování obrazu používat standardní HDTV monitor. S rozlišením 4K si můžete zvětšit jakoukoli část obrazu, aniž byste přišli o detaily. S ohledem na nároky na šířku přenosového pásma mohou uživatelé streamovaný živý obraz sledovat v rozlišení HDTV 1080p a pro forenzní účely využít záznam v kvalitě 4K.“

Společnost Axis byla mezi prvními, které uváděly HDTV síťové kamery na trh dohledového videa. Zavedení technologie 4K do portfolia našich produktů je přirozeným krokem na cestě reagování na nároky zákazníků.

Síťová kamera AXIS P1428-E s rozlišením 4K by měla být dostupná během 3. čtvrtletí 2014 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou maloobchodní cenu 19 980 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud