Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Riziko pro miliony uživatelů: objevily se bezpečnostní mezery v mnoha tiskárnách HP

Jiří Palyza 27.09.2022

Zákaznická podpora HP upozorňuje na bezpečnostní mezery ve firmwaru různých modelů tiskáren. Jejich zneužití útočníkům umožňuje infiltraci škodlivého kódu. Týká se to jak inkoustových, tak i laserových modelů.

Kapitoly článku

Objevenou chybou je dotčeno více než 40 modelů inkoustových tiskáren a tiskáren Envy, OfficeJet a Smart Tank. Kromě toho se to také týká šesti modelů LaserJet Pro a dvaceti modelů PageWide Pro.

Jedná se o dvě bezpečnostní díry, které výrobce popisuje pouze velmi povšechně. Jejich zneužití vede k přetečení paměti a následně je možné spuštění libovolného podvrženého kódu. Míru rizika samo HP klasifikuje jako "Kritické" a "Vysoké".

HP upozorňuje na zranitelnosti firmwaru mnoha modelů tiskáren: možné je vzdálené spuštění kódu

hplaserjetpro

Na své stránce zákaznické podpory HP upozorňuje na zranitelnosti firmwaru, které se týkají 40 modelů tiskáren HP. | Zdroj: WangXuefei/Pixabay

Sice nejsou v tuto chvíli známé žádné další podrobnosti, nicméně i tak výrobce doporučuje uživatelům jednat. Pro odstranění zranitelností HP na svých stránkách radí provést aktualizaci firmwaru. Dá se snadno vyhledat na firemním webu prostřednictvím číselného označení modelu tiskárny a v části určené pro stahování softwaru a ovladačů HP jsou už k dispozici potřebné soubory.

Zdroj: HP Customer Support


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud