Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rychlé vymazání posledních 15 minut historie v Chromu pro Android: už jde aktivovat ve verzi Canary

Jiří Palyza 23.03.2023

Všechny nejrozšířenější internetové prohlížeče ukládají historii procházení, dokud ji ručně nevymažete. V některých verzích můžete jejímu zaznamenávání zabránit pomocí anonymního režimu.

Historie prohlížení webových stránek patří k slabikářovým příkladům digitální stopy. Na její pravidelné mazání mychom měli myslet, a to především v případech, kdy sdílíme počítač s dalšími uživateli, anebo jsme třeba chvíli pracovali na počítači přístupném na recepci hotelu.

V roce 2021 Google představil funkci mazání posledních 15 minut aktivity účtu v aplikaci Google, a tato možnost byla uvolněna pro Android v prvních měsících 2022. Tato praktická možnost dovolila uživatelům vymazat historii vyhledávání spolu s dalšími aktivitami na účtu okamžitě, a to aniž by se museli hluboko nořit do položek v Nastavení.

deletelast15minutes

Po aktivaci příslušného parametru v nastavení Chromu Canary pro Android se zobrazí položka rychlého mazání historie posledních 15 minut. | Zdroj: 9to5google

Nyní vše naznačuje tomu, že podobnou možnost Google uvolní v Chrome pro Android, kde půjde snadno vymazat posledních 15 minut historie prohlížení. Funkce je už nyní k dispozici ve verzi Chrome Canary pro Android, který se vztahuje k verzi 113. Google zatím neupřesnil, kdy bude funkce dostupná pro širokou veřejnost.

Patříte-li k uživatelům Chrome Canary pro Android, můžete si funkci rychlého mazání vyzkoušet. Stačí aktivovat příznak chrome://flags/#quick-delete-for-android a restartovat. Poté by se vám v rozbalovací nabídce měla objevit položka "Delete last 15 minutes". Po jejím zvolení se vás Chrome ještě zeptá, zda chcete vymazat data za posledních 15 minut, včetně historie prohlížení, cookies a souborů uložených v cache paměti.

Zdroj: 9to5googleTechdows


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud