Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung představil nové telefony řady Galaxy S a ohebný Fold

Michal Bareš 20.02.2019

Samsung představil dlouho očekávané modely desáté generace Galaxy S, ale všechny účastníky akce v San Franciscu zaujal hlavně ohebný telefon Galaxy Fold.

O vzhledu a specifikacích nových telefonů Galaxy S se díky tentokrát mimořádně přesným únikům na internetu vědělo již před představením prakticky vše. Počítalo se s “levnějším” a menším modelem S10e, vědělo se také, že S10 bude mít 6,1” AMOLED displej, trojitý zadní fotoaparát s optickou stabilizací a vynikající světelností, přední kamerku integrovanou do otvoru v displeji a hodně výkonu. Vědělo se také, že S10+ bude mít ještě větší displej, prakticky stejný výkon, větší baterii a dvojitou selfie kamerku instalovanou do otvoru v displeji. Vědělo se dále, že Samsung představí na akci S10 Unpacked i nový ohebný model. Galaxy Fold jsme nakonec viděli na pódiu, ale na výstavě fyzických zařízení chyběl, takže osobní zkušenost s ním nemáme žádnou. Víme jen, že bude stát 1 980 dolarů a měl by být v prodeji na konci dubna. Dostupnost a cena na našem trhu je stále ve hvězdách.

Co ale víme jistě, je cena modelů řady Galaxy S10. Nejlevnější S10e přijde na 19 499 Kč, S10 bude k dostání za 23 499 Kč a S10+ přijde na 25 990 Kč (v základní verzi s 8 GB RAM a 128GB úložištěm, v prodeji bude i varianta s 512GB za 32 499 a s 1 TB za 41 990 Kč). Podrobné specifikace telefonů jsou již k dispozici na internetu.

Předprodejní vzorky jsme měli možnost krátce vyzkoušet, ovšem nebyly ještě vybaveny finálním firmwarem, takže výsledky testů i kvalitu fotografií nemůžeme komentovat. V nejbližší době by nám ale telefony měly dorazit do testovací laboratoře, kde rádi vyzkoušíme všechny jejich vlastnosti. Například se ujistíme, že nový typ displeje Dynamic AMOLED opravu nabízí největší barevné pokrytí ze všech prodávaných smartphonů a těšíme se hlavně na to, jak si povedou v naší fotolaboratoři.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud