Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung uvádí nové ultrabooky a ultrapřenosné notebooky

redakce 10.01.2012

Samsung představil novou řadu notebooků Samsung Sérií 5 ULTRA a 9. Série 5 Ultra splňuje požadavky kladené na označení Ultrabook, zatímco notebooky Série 9 mají 15“ displej, tloušťku 14,9 mm a hmotnost 1,59 kg.

Samsung Série 5 Ultra má podle prvních informací od výrobce 13,3” SuperBright HD LED displej s antireflexním povrchem, tak jsme zvědaví, do jaké míry bude lesklý, nebo matný. Samsung u tohoto modelu použil procesor Intel Core i5-2467M, kterému může sekundovat a až 8 GB paměť RAM. Tenká a lehká konstrukce ultrabooku ukrývá prý i grafickou kartou AMD Radeon HD. Ultrabook Samsung Série 5 Ultra má být tenký jen 14 ~ 17,6 mm a vážit má 1,38 kg (1.43 kg s HDD).
Samsung Série 5 Ultra používá technologii ExpressCache, která zrychluje procesy a pokročilý systémem defragmentace Diskeeper. Tato kombinace umožňuje spustit notebook Samsung Série 5 ULTRA za pouhých 20 sekund, probouzí se za 2 sekundy a také prohlížení webových stránek je dvakrát rychlejší než u předchozí generace PC notebooků.
Mezi nejdůležitější vlastnosti ultrabooku Samsung Série 5 Ultra patří prodloužená výdrž baterie, která poskytuje až 6,4 hodiny provozu. Díky technologii Samsung Battery Life Plus je uchováno 80 % kapacity baterie v průběhu 3 let nebo1500 nabíjecích cyklů.
Silný výkon a prodloužená výdrž baterie však není jedinou předností Samsung Série 5 ULTRA. 13” notebook Samsung Série 5 ULTRA disponuje 500GB HDD s možností rozšíření o 16GB SSD (resp. 128GB SSD). Umožňuje také bezproblémové propojení s dalšími zařízeními například prostřednictvím plnohodnotného HDMI portu.
Samsung Série 5 ULTRA bude dostupný v České republice od února 2012 za 21 500 Kč včetně DPH. Nejprve bude dostupný ve verzi 16GB SSD, později si budou uživatelé moci zvolit také verzi s pamětí 128GB SSD.

Tělo notebooku Samsung Serie 9 je vyrobeno z jednoho kusu. V přístroji byla využita technologie MaxScreen, která minimalizuje velikost rámečku displeje, čímž poskytuje až o jeden palec větší zobrazovací plochu. Nový notebook Samsung Série 9 je podle výrobce nejtenčím a nejkompaktnějším 15” notebookem, který nabízí 15” displej se živým obrazem vsazený do 14” stylového těla přístroje. Díky tenkému designu s tloušťkou pouhých 14,9 mm a hmotnosti jen 1,59 kg je notebook Samsung Série 9 druhé generace téměř o 50 % kompaktnější než ostatní tenké a lehké 15palcové notebooky. Třináctipalcový notebook Samsung Série 9 druhé generace 9 měří pouhých 12,9 mm a váží pouhých 1,16 kg – to je dokonce o 28 % méně než v případě předchozího modelu.
O výkon se stará procesor Intel Core i5/i7 druhé generace, Notebook Samsung Série 9 druhé generace je dále vybaven 4GB/8GB pamětí a SSD diskem s kapacitou 128GB/256GB. Díky technologii Samsung Fast Solutions dokáže nový notebook Samsung Série 9 nastartovat za pouhých 9,8 s, technologie Fast Start zaručuje probuzení z režimu spánku během pouhých 1,4 s a technologie Fast Browsing umožňuje až dvakrát rychlejší surfování po webu. Další inovací je nová baterie 15” notebooku Samsung Série 9, která dosahuje výdrže až 10 hodin.
Displej vybavený automatickými sensory a podsvícená klávesnice se samočinně přizpůsobují okolním světelným podmínkám, takže poskytuj optimální hodnotu jasu a nabízí vysoce kvalitní zobrazení i v obzvláště tmavém nebo naopak světlém prostředí.
Notebook Samsung Série 9 druhé generace bude na českém trhu dostupný v druhé polovině roku 2012.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud