Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Skrytí doporučených a zhlédnutých příspěvků

Pavel Trousil 15.09.2016

Portál YouTube na své domovské stránce standardně zobrazuje odkazy na doporučená videa. Pokud tuto nabídku nevyužíváte a navržená videa si stejně nikdy neprohlížíte, můžete toto zobrazování vypnout.

YouTube vychází při sestavování tohoto seznamu z historie vašeho sledování videí, takže můžete pozastavit sledování historie. To je ale možné pouze v případě, že máte na YouTube svůj uživatelský účet. Přihlaste se tedy do této služby pomocí uživatelského účtu, případně si ho zřiďte. V postranním panelu v nabídce na levé straně najdete historii přehrávání v části »Historie«. Poté, co se vám seznam zhlédnutých videí zobrazí, můžete jednotlivá videa ze seznamu odstranit pomocí křížku vpravo, smazat celou historii, pozastavit, nebo dokonce úplně vypnout sledování historie.

Jestliže nemáte u Googlu účet, je odstranění doporučených příspěvků poněkud složitější. Jednou z možností je pravidelně promazávat vyrovnávací paměť a cookies pomocí nabídky vašeho prohlížeče. To v tomto procesu pomůže, protože YouTube a také další webové stránky pak nebudou nic vědět o historii vašeho sledování, a nemohou tedy nabídnout odpovídající doporučení. Používáte-li například prohlížeč Firefox, dostanete se k historii pomocí klávesové zkratky [Ctrl]+[H]. Do vyhledávacího pole zadejte »youtube.com«. Firefox vám ukáže všechny stránky YouTube, které jste navštívili. Klikněte pravým tlačítkem myši na jeden z odkazů a v kontextové nabídce vyberte příkaz »Zapomenout celou webovou stránku«. Podobně to funguje i s ostatními webovými stránkami, které chcete odstranit z historie svého prohlížeče. A konečně je tady možnost aktivovat tzv. soukromý režim. Stejně jako u jakéhokoli webového prohlížeče máte v tomto režimu možnost surfovat po internetu bez zanechávání jakýchkoli stop. Poté, co se přepnete do tohoto režimu, si ani YouTube nevzpomene na vaše navštěvované stránky.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud