Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony Ericsson Xperia: Aktualizace na Android Gingerbread 2.3.4

redakce 25.08.2011

Sony Ericsson dnes oznámil plánovanou aktualizaci softwaru dostupnou od října tohoto roku, která nabídne nové funkce chytrých telefonů řady Xperia představených v roce 2011. S těmito telefony tak bude možné využít řadu vylepšení například u aplikace Facebook v telefonu Xperia nebo u fotoaparátu, který bude nově vybaven 3D funkcemi díky společnosti Sony. Aktualizace platformy Android Gignerbread přinese také další možnosti ve využití služeb jako například Goolge Talk video chat.

Díky speciální aplikaci Facebook v telefonu Xperia si majitelé telefonů Xperia vyzkouší mnoho funkcí na sociálních sítích, budou moci rychleji a intuitivněji sdílet i doporučovat obsah na síti Facebook, například nové hry či zajímavé aplikace.

 Nejnovější funkcí fotoaparátu je technologie 3D panorama od Sony, díky níž lze pořídit 3D snímky a prohlížet si je ve 3D na televizi díky výstupu HDMI. 

Xperia neo V bude prvním modelem s novým softwarem, který umožní využívat zajímavých funkcí, jako například Google Talk video chat, 3D panorama či aplikaci Facebook v telefonu Xperia, rozšířenou o několik nových možností. Tento nástupce modelu Xperia neo nabídne nejnovější verzi platformy Android pro chytré telefony i nejlepší zábavní funkce společnosti Sony, včetně displeje věrně zobrazujícího realitu s technologií Mobile BRAVIA Engine. Sony Ericsson Xperia neo V bude dostupný na vybraných trzích v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Aktualizace softwaru bude globálně zahájena v říjnu 2011 a postupně proběhne ve všech zemích. Majitelé telefonu Xperia obdrží upozornění a instrukce ke stažení  softwaru prostřednictvím 3G nebo Wi-Fi. Případně mohou také využít připojení k počítači a stáhnout aktualizace přes PC Companion.

Přínos aktualizace:

  • Všechny chytré telefony řady Xperia z roku 2011 budou aktualizovány na verzi Gingerbread 2.3.4 a získají tak nové funkce, včetně Google Talk video chat (platí  
    pro chytré telefony s čelními fotoaparáty).
  • Vybavení telefonů zahrnuje také aktualizovanou verzi aplikace Facebook v telefonu Xperia s rozšířenými funkcemi pro sdílení a doporučování nových obsahů.
  • Chytré telefony řady Xperia představí jako první novou funkci 3D panorama od společnosti Sony.
  • Díky aktualizaci softwaru se telefony Xperia mohou stát mobilními mini počítači připojením myši, klávesnice nebo ovladače her k multimediální kolébce LiveDock. Možnost sledování obsahu telefonu na televizi je zajištěna prostřednictvím HDMI kabelu.
  • Funkce vkládání textu posunutím prstů – možnost psaní zpráv přesouváním od jednoho písmena k druhému.
  • Zachycení obsahu na displeji – umožňuje dále sdílet jakýkoli obsah telefonu s ostatními.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud