Přejít k hlavnímu obsahu

Tanková multifunkční zařízení

Pavel Trousil 21.06.2018

Inkoustová multifunkční zařízení s plnitelnými tankovými nádržemi tisknou téměř zdarma a nabízí slušnou kvalitu i rychlost tisku.

Je to šest let od okamžiku, kdy nám do testovací laboratoře dorazila první inkoustová tiskárna se systémem velkoobjemových plnicích tanků. Představila ji společnost Epson a nesla označení L100. V době, kdy výrobci žili hlavně z prodeje spotřebního materiálu a hojně dotovali své tiskárny a multifunkční zařízení s vidinou budoucích zisků z inkoustu, se jednalo doslova o revoluční krok.

Jako druhý přistoupil na nová pravidla inkoustového trhu Brother a jeho multifunkční tiskárnu DCP-T500W jsme měli možnost otestovat na podzim 2015. Trendu levného tankového tisku se nakonec nevyhnuly ani společnosti Canon a HP. Jednoduše shrnuto, tiskárny a multifunkční zařřízení s doplnitelnými nádržkami a superlevným tiskem dnes nabízí všichni výrobci inkoustových tiskáren. My jsme pro vás připravili srovnávací test tiskáren Epson L4160, Brother MFC-T910DW, Canon Pixma G3410 a HP Ink Tank Wireless 415 pro domácnosti a malé kanceláře. Většina uživatelů s nimi bude tisknout několik let prakticky zdarma. Třeba zaujmou i vás.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud