Menu
CHIP Speedtest

Huawei předstihl Apple

11.09.2018 05:23 | Michal Černý
Huawei předstihl Apple

Podle údajů analytické společnosti Gartner v tomto roce společnost Huawei poprvé předstihla Apple, a ve druhém čtvrtletí se stala druhým největším výrobcem inteligentních telefonů. „Došlo k nárůstu prodeje firmy Huawei o téměř 39 procent,“ říká Anshul Gupta, ředitel výzkumu společnosti Gartner.

Huawei již delší dobu udával, že stát se dvojkou na trhu je jeho dlouhodobým záměrem. Podle analytika Bena Stantona ze společnosti Canalys se fakt, že Huawei přeskočil amerického rivala Apple, nedá dost docenit. „Je to poprvé za sedm let, kdy si firmy Samsung a Apple neudržely dvě nejvyšší příčky. Huawei vyloučení z amerického trhu přimělo, aby o svůj cíl usiloval o to více v Asii a Evropě,“ uvedl Stanton pro agenturu Bloomberg.

Huawei nyní dodává přístroje Honor na sedmdesáti trzích po celém světě, což se ukazuje jako hlavní motor jejího růstu. První pozici mezi dodavateli smartphonů drží Samsung. Korejský výrobce však čelí zpomalování poptávky a rostoucí konkurenci čínských výrobců. Samsung očekává, že nový model Note 9 obnoví růst.

Prodeje Applu se téměř nezměnily. Rostoucí konkurence čínských značek a zvyšující se nároky zákazníků na kvalitu smartphonů představují pro firmu z Kalifornie velký tlak.

V oblasti operačních systémů Android s podílem 88 procent zvýšil o dvě desetiny procenta svůj náskok před iOS (11,9 procenta).

Výrobce Tržní podíl r. 2018 (v procentech)
1. Samsung 19,3
2. Huawei 13,3
3. Apple 11,9
4. Xiaomi 8,8

michalcerny.media@seznam.cz

Zdroj: Gartner

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání