Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tento software dosahuje stahovacích rekordů: koronavirus způsobuje obrovskou poptávku po nástrojích pro sdílení

Jiří Palyza 25.03.2020

Firmy poskytující nástroje pro vzdálenou plochu, sdílení a videokonference zaznamenaly v souvislosti s koronavirovou pandemií výrazný nárůst počtu stažení svých produktů. 

Zájem je především o nástroje pro podporu týmové spolupráce. Koronavirus neovlivnil pouze náš každodenní život, ale také má a bude mít ekonomické dopady včetně plošného pádu mnoha akcií. Vzhledem k riziku šíření infekce mnoho firem umožnilo svým zaměstnancům pracovat z domácích prostředí, roste proto poptávka po softwarových nástrojích pro videokonference, vzdálené plochy a mobilní sdílení.

Pro komunikaci v privátní sféře je hodně oblíbený WhatsApp, pro komunikaci mezi kolegy ale nejde o ideální nástroj. Pro týmovou koordinaci jsou také zapotřebí silnější a rychlejší nástroje, než je klasický e-mail. Jako ideální se v tomto ohledu jeví např. Microsoft Teams nebo Slack. Po jejich instalaci je pak v podstatně jedno, odkud se k nim připojíte.

Co je dobré, Microsoft i Google nyní nabízejí po omezenou dobu některé funkce svých profesionálních nástrojů zdarma, proto je lze optimálně využívat pro vzdálené sdílení a spolupráci s kolegy z prostředí domácích pracovišť.

Stáhněte si: nástroje pro vzájemnou spolupráci

teams-logo

Microsoft Teams 1.3.0

CHIP hodnotí Dobrý

Společnost Microsoft nabízí výkonné softwarové řešení pro komunikaci v týmech.

Stáhněte si
slack-logo

Slack 4.4.0

CHIP hodnotí Dobrý

Slack je komunikační software pro týmy se spoustou funkcí.

Stáhněte si

Ovládejte počítač vzdáleně: nejlepší software je k dispozici zdarma

remotetools1

AnyDesk: s dobrým internetovým připojením může být kvalita přenosu nastavena na "věrně k originálu".

Připojení vzdálené plochy umožňuje dálkové ovládání jiného počítače přes internet. To je užitečné v případech, kdy chcete někomu jinému poskytnout podporu. Nicméně dobré nástroje vám také umožní pracovat přímo na vzdáleném zařízení.

První volbou by mohl být nástroj vzdálené plochy AnyDesk. Tento nástroj je zcela zdarma pro příležitostné soukromé použití, je velmi snadno nastavitelný, umožňuje procházení adresářovou strukturou připojených počítačů a nabízí trvale vynikající výsledky, pokud jde o zpoždění a kvalitu obrazu. Co je také praktické, nástroj nabízí možnost zaznamenat aktivity realizované v průběhu vzdáleného připojení.

Teamviewer je také jedním z programů, jehož počet stažení v současné situaci narostl. Nabízí poměrně snadno použitelné řešení pro vzdálenou správu, přenos souborů a videokonference. Bezplatná verze programu by mohla být pro mnoho uživatelů dostatečná.

Stáhněte si: nástroje pro vzdálenou správu

anydeskfree-logo

AnyDesk Free 5.4.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí nástroje vzdálené plochy AnyDesk můžete sdílet obrazovku nebo ovládat další počítače.

Stáhněte si
teamviewer-logo

TeamViewer 15.4

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S TeamViewerem můžete ovládát počítač kolegy přímo přes internet - včetně funkce audio a video konference.

Stáhněte si

Software pro videokonference

remotetools2

Video setkání nejsou při použití správných nástrojů žádný problém.


V prostředí Skype můžete také přenášet obrazovky a tuto funkci použít pro rychlé prezentace. Známá aplikace od Microsoftu se používá hlavně jako videokonferenční software. Bezplatná aplikace umožňuje zúčastnit se skupinového videohovoru až deseti uživatelům. Protože je program doma prakticky na každé platformě, není žádný problém jej provozovat na počítači, tabletu nebo na cestách přes smartphone.

Ještě profesionálněji fungují webové konference se softwarem "Zoom Cloud Meetings". Program, který byl speciálně vyvinut pro firemní prostředí, se používá k pořádání schůzek, kdy jejich účastníci pracují z různých vzdálených míst přes internet. Zoom podporuje videokonference s vysokým rozlišením a samozřejmě umožňuje v rámci schůzky také odesílání textových zpráv nebo souborů.

Pokud si naopak přejete, aby setkání bylo uvolněné a zábavné, pobavte se se svými přáteli v uvolněné atmosféře prostřednictvím nástroje Houseparty. Virtuální místnosti lze zakládat zcela volně a jsou ideální pro chatování. Integrované hry a kvízy poskytují různé možnosti. Rozšíření pro Chrome je kompatibilní s přidruženými aplikacemi pro chytré telefony.

Stáhněte si: programy pro videokonference

skype-logo

Skype 8.58.0.93

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí Skype můžete telefonovat, chatovat a vzájemně se vidět přes internet.

Stáhněte si
zoom-logo

Zoom Cloud Meetings 4.6.7

CHIP hodnotí Dobrý

"Zoom Cloud Meetings" je program speciálně vyvinutý pro společnosti. Používá se k pořádání schůzek a webových konferencí.

Stáhněte si
houseparty-logo(1)

Houseparty pro Chrome 0.10.90

CHIP hodnotí Dobrý

S doplňkem Houseparty pro Google Chrome můžete zdarma používat populární videoplatformu pro smartphony také na ploše vašich Windows.

Stáhněte si

Pro herní večer: virtuální síť LAN

hamachi3

S pomocí nástroje Hamachi si vytvoříte virtuální LAN síť.

Pokud rádi hrajete online hry, možná jste už slyšeli o Hamachi. Software lze použít pro simulaci lokální sítě LAN u počítačů, které jsou připojené prostřednictvím internetu. V bezplatné verzi se může do jedné virtuální LAN zapojit až pět zařízení. Pak si můžete společně zahrát klasiku, jako Minecraft nebo Diablo 2, z domácího prostředí, aniž byste si museli pronajmout server.

Hamachi navíc nabízí funkce pro produktivní činnost, jako např. výměnu souborů P2P.

Stáhněte si: LogMeIn Hamachi

hamachi-logo

LogMeIn Hamachi 2.2.0.633

CHIP hodnotí Dobrý

VPN klient Hamachi snadno vytváří soukromé sítě přes internet.

Stáhněte si

Samozřejmě existují činnosti, které se z domácích pracovišť realizovat nedají. Teoreticky je však možné mnoho činností kancelářského charakteru díky vhodným programům na sdílení z domácích pracovišť realizovat. Pak už je to jen na našem přístupu.

Mohlo by vás také zajímat: Microsoft i Google darují profi nástroje


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud