Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Buxton BBS 5500

Michal Bareš 30.08.2022

Bezdrátový Bluetooth reproduktor střední velikosti se solidním zvukem, odolností vůči vodě a prachu, 3,5mm audiovstupem a možností přehrávat hudbu z microSD slotu.

Černý váleček o rozměrech 19 x 8,4 x 8,4 cm a hmotnosti 557 gramů je pokryt na pohled i na dotyk příjemnou odolnou tkaninou, jakou známe například z podobných modelů značky JBL. Na válečku se nachází dva výrazné regulátory hlasitosti a poté řada čtyř tlačítek (vypínač, aktivace Bluetooth, párování s druhým reproduktorem, přepínání barevného režimu). Vedle nich je pak pod robustní gumovou krytkou uložen USB-C port pro nabíjení, 3,5mm audiokonektor a slot pro microSD karty. Pokud je kryt pečlivě uzavřen, splňuje reproduktor nároky standardu IPX7, takže bez problému vydrží i delší ponoření do vody nebo jakýkoliv déšť. Na bocích jsou dva pasivní měniče, uvnitř těla se skrývá jeden reproduktor o rozměrech 9 x 5,2 cm s udávaným 20W výkonem. Plnohodnotné stereo s dvojnásobným výkonem lze získat spárováním dvou reproduktorů BBS 5500 do jednoho audiosystému. 

img-20220830-092530-1

Pod vodotěsnou krytkou se nachází napájecí USB-C konektor, audiovstup a slot pro microSD kartu, zdroj: Chip

Reproduktor je osazen 2000mAh baterií, která se dobíjí prostřednictvím USB-C konektoru a dodávaného USB-C/A kabelu. Plně vybité zařízení se nabije za cca dvě a půl hodiny a energie vydrží (podle intenzity reprodukce) na 8 až 10 hodin. Buxton BBS 5500 bohužel neposlouží jako externí baterie pro nouzové dobití mobilního telefonu a výrobce nenabízí možnost spolupráce s mobilní aplikací, takže si uživatelé nemohou pohrát s nastavením ekvalizéru, podrobněji sledovat úroveň nabití (indikátor stavu baterie na reproduktoru chybí), ani případně upgradovat firmware. Mladé uživatele potěší barevné LED podsvícení okolo bočních pasivních zářičů. Z microSD karty dokáže reproduktor přehrávat skladby typu MP3, Flac a WMA, ovšem pouze jednu po druhé, přeskakování mezi skladbami nebo pohyb v adresářích zařízení nepodporuje, občas docházelo k samovolnému přeskakování mezi skladbami. Díky integrovanému mikrofonu reproduktor poslouží i jako handsfree pro volání na připojeném telefonu.

img-20220830-092603-1

Reproduktor má barevné LED podsvícení, zdroj: Chip

V praxi nás reproduktor potěšil opravdu luxusním zpracováním a hlavně velmi dobrou hudební reprodukcí. Ta nesází na přehnané zesilování basové stránky a udržuje basy na příjemně dynamické, ale nerušivé úrovni. Velmi spokojeni jsme byli i s reprodukcí ve středním frekvenčním spektru, které je prostorné i slušně detailní a zaměřené hlavně na hlasovou složku hudby. Díky tomu je tento reproduktor výbornou volbou i pro milovníky mluveného slova. Překvapeni jsme byli kvalitou a čistotou výšek. Celkově vzato jde o hodně univerzální reproduktor, který si slušně poradí s různými hudebními žánry a nezklamal nás ani při přehrávání rockových skladeb nebo elektronické hudby. S ohledem na vynikající zpracování, slušnou výdrž a překvapivě dobrou reprodukci patří Buxton BBS 5500 k nejlepším Bluetooth reproduktorům ve své cenové třídě.

 

Technická data

Reproduktory 20 W

Akumulátor (kapacita/výdrž) 2 000 mAh / cca 8 hodin

Frekv. rozsah 90 - 18 000 Hz

Citlivost / impedance 95 dB / 3 ohmy

Výbava IPX7, Bluetooth, USB-C, microSD, mikrofon, LED

Rozměry a hmotnost 19 x 8,4 x 8,4 cm / 557 g 

Cena 1 299 Kč

CHIP výborný (1,6)

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud