Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle – prohnutý rychlý monitor pro hry i pro práci

Michal Bareš 18.09.2023
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Širokoúhlý herní monitor s prohnutou 32” VA obrazovkou o rozlišení 2 560 x 1 440 bodů představuje ideální a cenově dostupný displej, určený primárně pro hraní her, který ale skvěle poslouží i pro práci.

Široká obrazovka má ideální rozlišení jak pro zábavu, tak pro práci. Ve hrách budete moci sledovat velmi široký záběr scény, skvěle to vypadá jak v RPG hrách, tak v simulátorech nebo závodních titulech. Při práci zase budete moci vedle sebe pohodlně umístit dva nebo tři dokumenty.

Maximální obnovovací frekvence 165 Hz v kombinaci s 0,2ms dobou odezvy zajistí plynulý běh her, synchronizaci s grafickou kartu vylepšuje technologie FreeSync. Prohnutá obrazovka (1 500 R) zajistí příjemné vtažení do děje her a při práci přidává pocit soukromí, navíc zlepšuje kontrast při pohledu na kraje zobrazovacího panelu, během testu jsme byli velice spokojeni s velkými pozorovacími úhly.

VA panel má matný povrch a produkuje syté barvy s velmi dobrými detaily tmavých scén, zobrazení černé je u monitoru nadstandardní. 
 

Portová výbava monitoru Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle
Portová výbava monitoru Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Portová výbava odpovídá hernímu zaměření monitoru i maximálnímu rozlišení, jsou zde dva HDMI 2.0 konektory i DisplayPort a USB rozbočovač standardu USB 3.2 Gen1 (5 Gb/s). Ten je ale nutné připojit k počítači pomocí USB-A/B kabelu, protože praktický moderní konektor typu USB-C na monitoru bohužel chybí. S ohledem na cenu je to ale pochopitelné. Tento monitor si budou kupovat hlavně hráči, kteří chtějí za co nejmenší finanční obnos pokud možno co největší úhlopříčku s rychlou obnovovací frekvencí a zakřiveným panelem.

Součástí výbavy jsou dva 2W reproduktory, které pohodlně ozvučí pracovní stůl. K dispozici je i 3,5mm audiokonektor pro připojení sluchátek nebo externích reproduktorů. Součástí dodávky jsou také všechny potřebné kabely (napájecí, HDMI, DisplayPort i USB-A/B).
 

Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle umožňuje výškové nastavení panelu i jeho přetočení na výšku
Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle umožňuje výškové nastavení panelu i jeho přetočení na výšku
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Potěšila nás výborná ergonomie, umožňující jak výškové nastavení panelu v rozsahu 15 cm, tak natáčení i naklápění obrazovky, dokonce nechybí ani režim postavení obrazovky na výšku (pivot).

Ovládací menu je zpracováno graficky a je lokalizováno do češtiny. K pohybu v menu slouží miniaturní joystick, umístěný vpravo na zadní straně zařízení. Pod ním jsou tři tlačítka, která slouží pro ovládání hlasitosti a volbu videovstupu. Pod nimi je ještě vypínač. Ovládání je snadné a intuitivní.

Položky menu umožňují podrobné nastavení parametrů obrazu, včetně herních specialit, jako i možnosti potlačení modrého světla.

Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle
Ovládací panel monitoru Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Monitor nemá přednastavené ani herní ani pracovní režimy, ale pomocí ovládacího joysticku lze přepínat mezi různými úrovněmi potlačení modrého světla a barevnými režimy. V onou případech lze vytvořit tři různá uživatelská nastavení.

V provozu jsme monitoru naměřili příkon od 31 W (pracovní režim), až po 45 W (herní mod).

Menu Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle
OSD menu monitoru Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Technická data

Iiyama G-Master GCB3280QSU Red Eagle


Displej / rozlišení 32" / 2 560 x 1 440 bodů / matný / VA / 165 Hz

Max. jas / kontrast 350 cd/m2 / 3 000:1

Doba odezvy 0,2 ms

Výbava 2x HDMI 2.0, 2x DisplayPort 1.4, 2x USB-A (3.2 Gen1), audio

Spotřeba – běžný provoz / max. 31 W / 45 W

Cena 9 100 Kč

CHIP výborný (1,4)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud