Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: JBL Live 460NC – lehká sluchátka s ANC

Michal Bareš 07.04.2023

Zajímavá lehká Bluetooth sluchátka s funkcí potlačení okolních ruchů a dlouhou výdrží na baterii. Hlavně ale výborně hrají.

Kompaktní sluchátka se skládací konstrukcí jsou vybavena středně pevným hlavovým mostem, překrytým látkou a jejich usazení na hlavě zpříjemňuje měkké polstrování náhlavního mostu i náušníků z umělé kůže.

Během testu jsme sluchátka měli na hlavě řadu hodin a netlačila.

Pod náušníky jsou ukryty 40mm měniče, které s ohledem na velikost sluchátek nabízí překvapivě dospělý a hlasitý zvuk.

jbl-live-460nc-2-1

JBL Live 460NC, foto: JBL

Sluchátka jsou vzhledem k velikosti a ceně určena spíše mladším uživatelům, takže se nelze divit lehce zvýšenému důrazu na basovou stránku reprodukce. Za tuto cenu ale nabízí opravdu povedený zvuk s překvapivou dynamikou i rozsahem a podporu mobilní aplikace JBL Headphones, ve které lze nastavit ekvalizér do jednoho ze tří přednastavených režimů nebo do uživatelského profilu a samozřejmě i upgradovat firmware.

Režim potlačení okolních ruchů lze přepnout i do ambietního režimu, který lehce propouští zvuky okolí, což je praktické hlavně při pohybu v dopravním provozu, potlačení ANC lze úplně vypnout. Kvalita ANC je na supraaurální sluchátka překvapivě dobrá, i když nedosahuje úrovně velkých circumaurálních sluchátek, pro běžný provoz bohatě stačí.

Sluchátka s hmotností 210 gramů zvládnou na baterii s aktivovaným ANC téměř 40 hodin provozu, bez ANC lze dosáhnout až 50 hodin. Dobíjení probíhá přes USB-C konektor, sluchátka lze ale i vybitá připojit k zařízení pomocí 3,5mm audiokabelu.

Technické specifikace

Typ sluchátek supraaurální, uzavřená
Výdrž na baterii 35 - 50 hodin
Frekvenční rozsah 20 Hz – 20 kHz
Výbava Bluetooth, USB-C, 3,5mm audiokonektor, audiokabel
Hmotnost 210 g
Cena 3 490 Kč
CHIP výborný (1,6)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme