Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: JBL Live Pro 2 – výborná ergonomie i výbava

Michal Bareš 29.03.2023

Sluchátka JBL Live Pro 2 jsou slušná TWS sluchátka, která potěší především milovníky basů. Zvuk sice není na špičkové úrovni, ale po stránce výdrže na baterii a výbavy není co vytknout.

Kapitoly článku

Trh s TWS sluchátky je plný výborných produktů a vyniknout na něm je těžké. To je i případ sluchátek JBL Live Pro 2, která jsou velmi dobrá, ale ne špičková. Každopádně ale za cenu okolo 3 800 Kč nabízí promyšlený design a zvuk, který neurazí ani náročnější posluchače.

Již při vybalení z krabičky se nám líbilo šikovné zaoblené pouzdro s indikátorem nabití. V něm jsou magneticky přichyceny pohodlné špunty, které velmi dobře a pevně sedí v uchu a nemají tendenci vypadávat ani při aktivním pohybu.

412204-front-view-red-all-0001-4ef73d-original-1639998226

TWS sluchátka JBL Live Pro 2, foto: JBL

Ovládání se provádí pomocí dotykových gest, sluchátka spolupracují s mobilní aplikací a lze jim tedy upgradovat firmware. Líbí se nám detekce přítomnosti v uchu a automatické pozastavení reprodukce při vysunutí sluchátka z ucha.

Dobrý, ale ne vynikající zvuk

Po zvukové stránce bohužel nemůžeme sluchátka JBL Live Pro 2 označit jako vyloženě výborná. Zatímco produkují bohaté a plné basy, horní středy a výšky zní poněkud škrábavě a ostře.

Hlasům chybí otevřenost a čistota, kvůli tomu je zážitek z poslechu občas trochu nevyvážený. Ovšem musíme uznat, že si stěžujeme opravdu jen na drobnosti, za požadovanou cenu přináší JBL Live Pro 2 přesvědčivý zvuk a na své si přijdou zejména milovníci basů.

JBL Live Pro 2 perfektně zvládají telefonování a v maximální míře filtrují okolní hluky. Jen při aktivovaném ANC zní hovor někdy trochu trhaně.

412201-shot-03-all-colors-f48a40-original-1639998221

JBL Live Pro 2 se prodávají ve čtyřech barevných variantách, foto: JBL

Na druhou stranu ve výbavě JBL Live Pro 2 nechybí nic zásadního. Přes Bluetooth je lze připojit k několik zařízením najednou, nechybí ochrana proti vodě na úrovni IPX5, magnetické uchycení sluchátek v pouzdře a detekce přítomnosti v uchu. Kladně hodnotíme i vysokou stabilitu Bluetooth připojení.

Výdrž na baterii

Z hlediska výdrže na baterii jsou na tom JBL Live Pro 2 velmi dobře, ale nijak výrazně neexcelují. Na jedno nabití vydrží špunty hrát téměř 9 hodin (bez ANC), včetně energie z pouzdra zvládnou JBL Live Pro 2 celkem 34 hodin provozu, což je velmi slušný výsledek.

20230329-171356-1

JBL Live Pro 2 lze dobíjet bezdrátově, foto: Michal Bareš, Chip

Pokud je pouzdro zrovna vybité a pospícháte, tak 15minutové dobíjení zajistí energii na cca 4 hodiny provozu. Oceňujeme možnost bezdrátového dobíjení.

Technická data

Typ sluchátek True Wireless, špunty
Připojení Bluetooth 5.2
Frekv. rozsah 20 – 20 000 Hz
Výbava USB-C, IPX5
Výdrž na baterii (bez ANC / ANC) 8:55 / 6:41 h:m
Výdrž na baterii v kolébce (bez ANC / ANC) 34:01 h:m / 25:27 h:m
Hmotnost (sluchátka / v kolébce) 2x 5 g / 59 g
Cena 3 790 Kč
CHIP výborný (1,5)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme