Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: JVC XS-E322B – solidní výbava i zvuk za výbornou cenu

Michal Bareš 23.05.2023

Menší verze válečkového Bluetooth reproduktoru JVC XS-E322B je velmi podobná nedávno testovanému modelu XS-E622B a vyznává stejnou filozofii praktického a jednoduchého designu v kombinaci s velmi dobrým zvukem.

Bluetooth reproduktor má rozměry 17,5 x 7 cm a hmotnost 492 gramů, tvarem, velikostí a hmotností je tak prakticky shodný s rozměry a hmotností pivní plechovky. Povrch válečku je překryt odolnou černou tkaninou, díky které se dobře drží v ruce a neklouže. Tělo reproduktoru splňuje požadavky IPX6, takže je odolné vůči stříkající vodě a zařízení tak lze bez obav používat i u bazénu nebo v koupelně.

20230523-172856-1

Ovládací prvky reproduktoru JVC XS-E322B, foto: Michal Bareš, Chip

Ovládání je funkčně jednoduché, na zařízení jsou jen čtyři velká a srozumitelná tlačítka. Uprostřed je vypínač, který při delším přidržení spustí Bluetooth párování. Dále jsou zde ovladače hlasitosti a tlačítko pro spuštění a přerušení přehrávání. Při delším přidržení regulátorů hlasitosti se posune přehrávání o skladbu dopředu nebo dozadu. Ovládání je tedy stejně jednoduché jako u modelu E622B.

Stejně tak se i pod gumovou krytkou na jednom boku válečku nachází 3,5mm audiovstup a USB-C konektor pro napájení integrovaného 3 000mAh akumulátoru. Napájecí kabel je součástí dodávky. Výrobce udává při přehrávání hudby výdrž až 20 hodin, samozřejmě ale záleží na hlasitosti, my jsme i na vyšší hlasitost provozovali reproduktor přes 15 hodin, na třetinovou hlasitost by jistě 20 hodin zvládnul.

20230523-172832-1

Napájecí USB-C konektor a 3,5mm audiozdířka jsou umístěny pod gumovou krytkou, foto: Michal Bareš, Chip

O kvalitu hudebního přednesu se stará reproduktor s celkovým RMS výkon na úrovni 24 wattů. Kvalita reprodukce je výborná, samozřejmě s ohledem na menší rozměry zařízení nelze čekat tak hutný zvuk a prostor, ale zařízení pohodlně zvládá jak dostatečné prokreslení hloubek (které zbytečně nepřehání), tak slušnou dynamiku středů, celkově jsmse měli pocit, že výšky lehce přehání, ale opět nic vážného.

Na maximální hlasitost již dochází k lehké distorzi, ale opět to není nic, co bychom u Bluetooth reproduktoru za cenu pod 1 400 Kč chtěli kritizovat. Zařízení samozřejmě slouží i jako handsfree. S ohledem na zvýšenou odolnost, slušnou výdrž na baterii a velmi dobrou kvalitu zvuku můžeme tento reproduktor vřele doporučit.

Technické specifikace

Reproduktory 24 W
Akumulátor (kapacita/výdrž) 3 000 mAh / 18 hodin
Frekvenční rozsah 100 - 16 000 Hz
Výbava IPX7, Bluetooth 5.0, USB-C, mikrofon
Rozměry a hmotnost 17,5 x 7 x 7 cm / 492 gramů
Cena 1 349 Kč
CHIP velmi dobrý (1,6)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud