Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Lepší.TV box

redakce 17.07.2017

Vyzkoušeli jsme set-top box k televizi streamované po internetu

Služba Lepší.TV nabízí příjem bezmála 70 televizních stanic s časovým posunem, možností záznamu pořadů s neomezenou kapacitou i funkcí zpětného zhlédnutí TV pořadů za posledních 30 dní (u vybraných kanálů, jinak jen 7 nebo 14 dní). K dispozici je i videoarchiv se čtyřmi stovkami titulů, dostupných všem předplatitelům služby. Výhodou je, že Lepší.TV používá kódování videa s kodekem H.265, takže na sledování vysílání v HD kvalitě stačí internetové připojení s datovou propustností kolem 3 Mb/s.

Televizní vysílání a další služby Lepší.TV lze využívat v internetovém prohlížeči nebo prostřednictvím mobilní aplikace pro smartphony a tablety s Androidem. Abyste mohli Lepší.TV sledovat i na televizi v obýváku či kdekoli jinde, je k dispozici i zařízení Lepší.TV box, které se k internetu připojí prostřednictvím LAN kabelu či Ethernetu a k televizi nebo receiveru domácího kina přes HDMI (k dispozici je i optický zvukový výstup). Lepší.TV box funguje jako klasický set-top box, má dálkový ovladač a uživatelské rozhraní přizpůsobené pohodlnému ovládání televizních funkcí. Výběr televizních kanálů a ovládání funkcí nahrávání nebo posunu v aktuálně vysílaných pořadech je snadné a intuitivní, přepínání stanic je rychlé stejně jako načítání obsahu z archívu vysílání.

Základem softwarové výbavy zařízení Lepší.TV box  je operační systém Android. To jej předurčuje k mnoha dalším užitečným funkcím, především přehrávání multimédií z disků připojených přes USB porty nebo z NAS serveru v domácí síti. Instalovat si můžete prakticky jakoukoli aplikaci z Obchodu Play, ale ne všechny jsou připraveny na používání na obrazovce televize. Běžná výbava v podobě internetového prohlížeče a aplikací jako YouTube, Spotify, Netflix a VLC Media Player ale asi pro většinu nároků postačí. Výkon set-top boxu je ovšem dostatečný i pro jednoduché hry. Pokud se chystáte s aplikacemi pro Android pracovat intenzivněji, určitě se neobejdete bez klávesnice a myši, resp. bezdrátové klávesnice kombinované s touchpadem.

Lepší.TV box lze pořídit za cenu 1 999 Kč, popřípadě si jej pronajmout za 99 Kč na měsíc nebo 1 188 Kč na rok. K tomu je třeba připočítat ještě 199 Kč měsíčně nebo 2 189 Kč ročně za předplatné TV programů. S ohledem na nabídku kanálů a dalších funkcí set-top boxu se nám ceny jeví jako velmi příznivé. V rámci jednoho předplatného je ale možné sledovat televizi jen v internetovém prohlížeči nebo přes Lepší.TV box. Za sledování na každém dalším zařízení se platí 99 Kč měsíčně.

CPU / GPU / RAM: AMLOGIC S805 (4× 1,5 GHz) / Mali- 450 / 1 GB
Paměť (interní / externí): 8 GB / microSD
Operační systém: Android 6.0.1
Rozhraní: Wi-Fi 802.11n, 1× 100 Mb/s LAN, 2× USB 2.0, 1× HDMI 1.4b, 1× S/PDIF, line-out
Rozměry a hmotnost: 92 × 92 × 19 mm, 250 g
Cena: 1 999 Kč + 199 Kč/měsíc
Známka Chipu: velmi dobrý (1,5)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud