Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Logitech G502 X Plus

Michal Bareš 24.01.2023

Herních myší je na trhu spousta, ale málokterá má tak bohatou historii jako řada G502X od Logitechu. Málokterá je ale také tak drahá.  

Logitech vydal inovovanou verzi ikonické myši ve třech podobách, jedné drátové a dvou bezdrátových. My měli možnost vyzkoušet nejvyšší model G502 X Plus.

Všechny model jsou osazeny stejnými zcela novými hybridními opticko-mechanickými spínači Lightforce, které zajišťují extrémní rychlost a přesnost ovládání. Nové spínače působí na stisk velmi pohodlným dojmem, přitom dávají přesnou kontrolu a odezvu.

Jednou z novinek je vyjímatelné tlačítko citlivosti myši a vylepšeným rolovacím tlačítkem, které zvládne jak rychlé skrolování, tak přesnou krokovou práci. Maximální rozlišení myši se zastavilo na 25 600 dpi, přičemž citlivost lze měnit po 400 dpi. Snímač bez problému a s dokonalou přesností zvládal všechny testované povrchy.

Díky inovovanému protokolu je bezdrátová odezva komunikace s počítačem o 68 % rychlejší. Herní myši nechybí samozřejmě patřičné RGB podsvícení s možností výběru z 16,8 milionu barev. Relativně velká myš je navzdory rozměrům příjemně lehká, váží jen 106 gramů.

Napájení integrovaného akumulátoru probíhá u bezdrátových verzí přes USB-C, ve spolupráci s dobíjecími podložkami může být i bezdrátové. Během testu jsme myš nabíjeli cca jednou za dva týdny. Ergonomický tvar myši je určen pro praváky.

high-resolution-png-g502-x-lightspeed-plus-white-featuring-exploded-view

Detailní pohled na útroby myši, foto: Logitech

Technická data

Připojení bezdrátové
Počet tlačítek 13 + rolovací kolečko
Snímač / citlivost Optický Hero 25K / max. 25 600 dpi
Rozměry a hmotnost 131 x 79 x 41 mm / 106 g
Cena 4199 Kč
CHIP výborný (1,0)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud